See on nüüd küll väga halb mõte! (Corbis)

Mitte üksnes õlle ja viina kulistamine iseenesest ei ole halb, vaid halvemad on sellega seotud vääruskumused, mis levivad rahvasuus nagu kulutuli. Ometi pole neil teaduslikku alust ning mõnigi võib koguni surmavaks osutuda.

Portaal Cracked.com hoiatab eriti tervistkahjustavate vääruskumuste eest, pane siis kõrva taha ja hoia end!

"Las magab end välja!"

Kui kaaslane on väga purjus ning vajub selili põõsa alla, siis jäta ta loomulikult sinna, kui soovid, et ta oma oksesse upuks. Kui sa seda ei soovi, siis keera end pildituks joonud sõber külili. Aeg-ajalt käi vaatamas, kas temaga on kõik korras.

Alkohol annab sooja

Alkohol tekitab tõesti soojatunde, sest laiendab veresooni. Kuid see tunne on vaid illusioon, tegelikult ei ole ei ilm ega sinu veri maagiliselt soojenenud ning teed endale hoopis kahju - kuna veri voolab nüüd nahapinnale lähemal, siis kaotad palju kehasoojust.

Aspiriin enne joomist

Uskumuse kohaselt peaks see aitama pohmelli vältida. Tegelikkus on risti vastupidine - aspiriin aeglustab organismis alkoholi lagundamist. Seega ei ärka sa hommikul mitte pohmellita, vaid oled õieti veel üsna purjus.

Pigem saad pohmelli vastu võidelda alkoholi vahele vett juues - tähtis on organismi "kasta". See aitab tulevast pohmelli päris tublisti tagasi tõmmata.

Kohv kainestab

Kohv on stimulant, alkohol aga depressant. Efekt on, küll kordades vähendatult, sama, mis heroiini ja kokaiini koostarbimisel, millesse on surnud märkimisväärselt muusikuid ja noori Hollywoodi staare, näiteks River Phoenix ning John Belushi. Kohv sind tõenäoliselt ei tapa, aga ei tee ka kaineks, vaid pigem muudab närviliseks ja ärevaks. Istud säärases seisus autorooli, sõida parem meelega kohe vastu aiaposti.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis