Ka vanemas eas on enda vormis hoidmine vajalik. (AFP Photo)

Üle poolte 50+ vanuses inimestest, kes kalduvad ülekaalulisusele, nendivad, et ei tee midagi olukorra parandamiseks. Kas kasvav ülekaal on miski, millega vanuse lisandudes tuleks leppida?

Vanemaealised inimesed, keda küsitleti, kinnitasid, et treeningud ei kuulu nende prioriteetide hulka ning oma lisanduvate kilodega ollakse harjunud ning leppinud, vahendab Dailymail.

Osad tõid enda liigutamise vältimise põhjusena välja kehva tervise, teised väitsid, et neil pole selleks aega. Julgemad ütlesid aga otse välja, et neil puudub motivatsioon enda treenimiseks või et ollakse liiga laisad.

Väidetakse, et ka vanemaealised peaksid ennast regulaarselt liigutama. Soovituslik koormus täiskasvanutele on vähemalt paar korda nädalas tund-paar mõõdukalt kiiret kõndi ning lisaks lihaste tugevamiseks raskuste tõstmist, siinkohal sobib ka aiatöö või muu igapäevane tegevus.

Need küsitletud, kes väitsid, et treenivad mõõdukalt, teevad seda kord-paar nädalas ja alla 30 minuti korraga. Kõige enam jalutatakse, vähem ujutakse ja sõidetakse rattaga. Põhjustena tuuakse välja soov parandada oma tervist, osad soovivad kaalu alandada ning kõige enam liigutatakse end lihtsalt puhkuse ja vahelduse nimel.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis