On sul sünnipäev septembris, oktoobris või novembris? Oled õnnega koos, sest teadlased kinnitavad, et siis on sul eriti suured šansid elada pikk elu.

Chicago Ülikooli teadlased võrdlesid aastatel 1880-1885 sündinud rohkem kui 1500 inimese sündimise aega ja elu kestvust ning selgus, et kõige enam elas 100-aastaseks ning vanemaks neid, kelle sünnipäev oli sügisel, vahendab Fox News.

Tulemusi võrreldi kaua elanud inimeste umbes 12 000 vendade-õdede ja muude lähisugulaste omadega, kelle sünnipäev oli muul ajal. Enamik väga pika elu elanud inimestest oli sündinud septembrist novembrini. Märtsis, mais ja juulis sündinute seas oli aga 40% vähem pika elu elanud inimesi.

Uuring ei toonud välja seoseid sünniaja ja surmaaja vahel, kuid mõned teooriad tõsteti küll esile. Elu pikkus võis olla seoses 1800ndatel valitsenud ilmastikuoludega ning samuti aastaajast sõltuvalt erinevate toiduainete söömisel. Kuidas muidu põhjendada seda, et ühiste geenidega lastel sai tulla nii erineva pikkuse ja tervisliku kvaliteediga elu.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis