(Vidapress)

Ameerika Südame Assotsiatsioon hoiatab, et üha populaarsemaks muutuv kookosõli ei olegi tervisele nii kasulik kui arvatakse. 

Nimelt sisaldab kookosõli väga palju küllastunud rasvu, mis omakorda tõstavad vere kolesterooli taset. On teada, et kolesterooli saab eristada n-ö heaks (HDL) ja halvaks (LDL). Kookosõli ja -rasva tarbimine suurendab veres aga halva kolesterooli taset, vahendab USA Today.

Teadlased avastasid suisa, et kookosõli pole sugugi tervislikum kui klassikaline või, loomarasv või palmiõli. 

82% kookosõli rasvadest on küllastunud, võis on see number aga märksa väiksem – 63%, loomarasvas 50% ning searasvas 39%.

"Kuna kookosõli tõstab LDL-kolesterooli, mis põhjustab südame-veresoonkonna haigusi, ja pole teada ühestki positiivsest mõjust, soovitame me kookosõli mitte kasutada," seisab Ameerika Südame Assotsiatsiooni avalduses.

Uuringu vastutav juht Frank Sacks ei mõista, miks inimesed peavad kookosõli tervislikuks ning arvab, et põhjus võib peituda varasemates kaalukaotust uurivates töödes. 

Enne, kui lülitad kookosõli oma menüüst täielikult välja, arvesta, et küllastunud rasvade vältimine ei pruugi vähendada südame-veresoonkonna haiguste riski. Seda seetõttu, et paljud inimesed asendavad rasvad suhkrurikaste toitude, valge jahu toodete ja teisi tühje kaloreid sisaldavate söökidega.

Samuti on rasvad tähtsad, et aidata teistel toitainetel kehasse imenduda. Sacks soovitab kasutada köögivilja- või oliivõli ning jätta kookosõli keha- ja juuksehoolduse tarbeks.

Jaga artiklit

54 kommentaari

A
allie  /   18:45, 21. juuni 2017
Njh, kasulikum tunduvalt aga hanerasv:)!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis