Ettevaatust ketšupiga - see sisaldab suhkrut rohkem, kui sa eales oskad arvata. (Martin Lee/REX)

Liigne suhkrusöömine ohustab tervist ning seetõttu tuleb poes toidukraami valides olla vägagi tähelepanelik - reeglina on nii, et kui suhkrut lubatakse millegi sisse vähem, leiab seda sealt tegelikkuses rohkem.

Time tuletab meelde, et liigselt suhkrut tarbivaid inimesi ohustavad muuhulgas maksahaigus, südamehaigused ja diabeet. Ja toob välja neli väga levinud toiduainet, mis endas üllatuslikult liiga palju suhkrut sisaldavad.

* Jogurt. Kõige karmim on jogurtist rääkides tõik, et suhkrurikkad kipuvad olema dieetjogurtid. See ei tähenda, et jogurti söömise peaks lõpetama, kuid peaks eelistama selliseid, kus suhkrut poleks mitte rohkem kui 20 grammi ühe 100 g topsikese kohta. Või siis osta suhkrukoguste kontrollimiseks üldse maitsestamata jogurtit, lisada sellele tükeldatud puuvilja ja magustajana kas teelusikatäie suhkrut, mett või vahtrasiirupit.

* Spordijoogid ja puuviljamahl. Mõtle kaks korda, enne kui hakkad pärast kurnavat treeningut keha vedelikukadu spordijoogiga taastama. Uuringute andmeil võib ühes pudelis olla viis teelusikatäit suhkrut. Apelsinimahlaga on asi veel hullem – see sisaldab kaks korda rohkem suhkrut kui spordijook. Seega tasub janu kustutada hoopis veega.

* Valmissalat. Salatisöömine on igati tervislik, kuid püüa vältida madala rasvasisaldusega salateid. Kui valmissalatitest on rasv välja võetud, on see enamasti asendatud suhkruga.

* Ketšup. Kuigi tilgakese ketšupi lisamine toidule ei tundu suur kuritegu, pole see sugugi nii kahjutu. Üks supilusikatäis ketšupit sisaldab reeglina teelusikatäie suhkrut, mis on kuuendik päevasest soovituslikust kogusest.

Jaga artiklit

6 kommentaari

M
Maic  /   22:23, 30. aug 2017
Jogurtist siis nii palju, et 20 g. suhkurt 100 g. kohta on ikka ulme number, sest üldjuhul piirdutakse u.12-14 grammiga, aga kindlasti on ka seda kordades rohkem, kui on mõistlik.
Kui saja grammi kohta on tootes rohkem, kui 5 grammi suhkurt, siis oleks mõistlik seda juba vältida lihtsalt igapäeva toiduks.
M
mai  /   20:15, 30. aug 2017
miks koolis topitakse iga toidu sisse ketsupit, osa lapsi ei saagi süüa

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 51993733
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis