Uudised

Maile Grünberg – teadlikult eristuv eriline naine (7)

Kaire Raave, 9. detsember 2007, 00:00
 Kaarel Tigas
Signe Kivi poolt Eesti disaini esileediks tituleeritud Maile Grünberg (64) ei kujusta ainult mööblit ega siseruume, vaid täiesti teadlikult ka iseennast.

Maile on veendunud, et stiilitunnetus ja maitse on kaasa sündinud, seda õppida ei saa. "Mulle meeldivad naised, kes ei karda rõivaste ja välimuse kaudu oma isiksust väljendada. See on kaasa sündinud oskus, elegants – seda kas on või ei ole," on Maile resoluutne. Tema silmad säravad seda öeldes nagu kaks kirgast briljanti.

"Me oleme ikkagi viina-, viski- ja konjakirahvas. Õllerahvas muidugi ka. Kui hakata mõtlema, siis kes seda veini ikka joob, kui väljas on 20 kraadi külma. Veini joomine ja propageerimine on natuke võlts mood," teatab Maile veendunult. Just sügavad veendumused, sihi- ja enesekindlus teevad Mailest naise, kellel ei ole saavutamatuid eesmärke.

Maile ei vaja seda klaasikest konjakit ei tuju tõstmiseks ega vere käimapanekuks. "Mul ei ole seda konjakit enda äratamiseks vaja, mul käib veri niigi kiiresti," käib pitsike konjakit Maile sõnul lihtsalt ühe stiilipuhta kohvikus käigu juurde.

Peab oma punasemissiooni täidetuks

Maile teab isegi, et on eriline ja julge naine. Sarnane tõmbab sarnast ning Mailegi on alati lugu pidanud just neist naistest, kes ei karda teistest erineda.

"Mul on see eristumisvajadus kohe veres, ja mitte ainult sisekujundajana. Nooremana käisin ma ikka väga ekstravagantselt riides. Nüüd ma olen muidugi vana ja rahunenud," muigab punase värvi propageerijana tuntud Maile.

"Seda punase asja olen ma ikka lausa hambad ristis ajanud. Ajal kui keegi midagi erilist ei kandnud, oli mul mitu paari punaseid kingi. Eks see ole alati inimesi ka natuke ehmatanud. Aga praegu on kõik kohad punast täis, ma lausa ootan, millal see üle läheb," sõnab Maile, kes on läbi aegade kasutanud punast huulepulka. Seda ka ajal, kui kõik olid kahvaturoosad.

"Nüüd aga loen rõõmuga, kuidas selle talve kõige viimane hitt on punane huulepulk. Ometigi jõudsime sinna!" naerab Maile, et tema missioon on nüüdseks täidetud.

Hetkemoel ei tohi lasta end segada

Küsimuse peale, kas ehk tuleks nüüd uut trendi looma hakata, naerab Maile: "Kui ma oleksin noor, teeksin end roheliseks, üleni! Leheroheliseks, huuled ja kõik. Aga ma ei saa seda endale kahjuks lubada, mind pannakse äkki hullumajja. Natuke on ealisi piiranguid, kahjuks. Olgugi et mu hing on noor – ma teeks seda, aga Eesti ühiskond ei ole selleks valmis," kadestab tarmukas daam tänaseid noori. "Mis neil viga möllata!"

Tugevale natuurile ja temperamendile peavad vastama Maile meelest ka tugevad värvid ja nüüd, kui kõik punast kasutavad, eelistab Maile riietumises lillat ja rohelist.

"Kui naine tunnetab oma stiili ja käitub vastavalt sellele, siis ta on elegantne. Hetketrendidel ei tohi lasta ennast segada. Peab olema isiklik nägemus ja seda peab järgima."

Ostuteraapia kui loomulik vajadus

Naiselikest nõrkustest Maile puhul rääkida ei saa – selline väljend kõlab tema puhul lihtsalt kohatult.

Ometi meeldib Mailelegi teha aeg-ajalt ostutuure ja emotsioonidel põhinevaid väljaminekuid, mõtlemata, kas homseks leivaraha ikka jääb.

"Elus kehtib põhimõte, et kui sa kardad raha välja käia, ega siis seda ei tule sisse ka. Naistel on šoppamine loomuses, mina nimetan seda ostuteraapiaks. Kui tunnen sisemist vajadust midagi uuendada või miskit ilusat on silma jäänud, siis ostan selle asja ära. Mul täitsa ükstapuha, mis edasi saab. Raha tuleb ja raha läheb ja selle taha ei tohiks küll midagi jääda. Ja ma ikka raiskan kõik ära, mis mul on," ütleb Maile mõnusa muigega. "Ma tunnen ennast oivaliselt, kui olen moodsa kihvti läikiva koti saanud või uued kingad!"

Kuigi Mailel ei ole kombeks raha sukasäärde koguda, hoiab ta hoolega alles vanu asju. Mõni asi on kapis nii kaua seisnud, et on uuesti moodi läinud. "Kahjuks küll. Ma pean mõnikord silmad kinni pigistama, et mõne vana asja ära visata. See on meie generatsiooni viga. Kui ma vaatan oma tütart, siis tal ei ole mingi probleem visata vanad asjad ära ja uued asemele osta. Aga mina kogu aeg heietan, et seda saab ringi teha ja seda saab ehk siis veel kanda, aga ega ma siis tegelikult ei tee ega kanna."

"Ma kohe ei salli seda kodus mökerdamist"

Maile ei liigu inimeste seas kunagi meigita ning ka koduses meeleolus tunneb ta ennast hästi, kui silmad peas ja puna põsele pandud.

"Kosmeetikavallas olen nõrk. Ma meigin väga primitiivsel moel ja ega ma eriti ei katseta ka uusi tooteid. Kuigi selline tunne on mul küll, et peaks kasutama põhjamaiseid kosmeetikasarju, eriti niisutavaid kreeme. Ma tõesti ei usu, et firmamärki kandev kreem, mis maksab palju, ka sisult mõnest odavamast kreemist nii palju parem on," mõtiskleb Maie.

Heaks lõõgastumiseks peab Maile juuksuri juures käimist. Punapäine daam pole elu sees oma juukseid ise värvinud.

"Ärge hirmutage mind isevärvimisega! Ma olen aru saanud, et iga ala nõuab professionaalsust. Mul on hea juuksur ja ma kohe ei salli seda kodus mökerdamist. Ma olen aru saanud, et iga ala nõuab professionaalsust, isegi koristamine."

Maile on omal nahal põrkunud tihti tõdemusega, et mehed ei salli edukaid ja tugevaid naisi. "Olen seda nii palju kogenud. Mulle on õnneks juba paks nahk kasvanud. Mind see enam üldse ei ärrita, samamoodi nagu teiste inimeste arvamuski. Mul on täiesti kama, mida teised arvavad. Mul on oma positsioon, olen elus palju saavutanud ja las nad hädaldavad," ütleb Maile ja toob kuuldavale imeliselt nakatava naeru.

"Eesti naised on kõige kihvtimad maailmas!"

"Ma olen õnnelik inimene: elu ja töö on alati käsikäes käinud. Ma ei pea vägisi midagi tegema, teen seda, mis mulle tõesti meeldib," sõnab Maie ja lisab, et mõistagi ei lähe elus kõik alati lepase reega. Särav daam usub, et teda on aidanud teel püsida aktiivne ellusuhtumine ja positiivne mõtlemine. See hoiab igas mõttes ka vormis. "Minu natuur nõuab askeldamist. Kui ma oleksin kodus kurvalt nurgas, tekitaks see stressi."

Kuigi Maile peab ennast seltskonnainimeseks, väsitavad inimesed mõnikord tedagi. Siis sõidab ta maakoju, loodusesse ja vaikusesse. "Ma taastun suhteliselt lühikese ajaga. Mulle meeldib ka reisida. Siis ei võta ma isegi telefoni vastu," kirjeldab Maile enda laadimise nippe. "Eesti naised on kõige kihvtimad naised maailmas!" soovitab maailmas palju rännanud Maile kõigil naistel oma enesehinnangut kergitada. Päris kindlasti pole põhjust tema sõnades hetkegi kahelda. Särav daam juba teab, mida ta räägib.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee