(sipapress/Scanpix)

Suurbritannias võtsid sotsiaaltöötajad vanematelt ära lapsed, kes olid oma vanemate poolt ületoidetud. 

Hiljutine juhtum, kus Suurbritannia sotsiaaltöötajad olid sunnitud ülekaalulised lapsed ära võtma nende vanematelt, on vaid üks paljudest viimase paari aasta jooksul aset leidnud taolistest juhtumitest, edastas Daily Mail.

Suurbritannias on kasvanud nende vanemate arv, kes annavad oma lastele ebatervislikku toitu ja seda fenomeni nimetatakse seal "lahkusega tapmiseks". Laste ületoitmise tõttu võeti ainuüksi tänavu ja eelmisel aastal oma vanematelt lapsed ära ühtelokku kümnes peres.

Suurbritannias on laste ülekaalulisus võtnud juba epideemilised mõõtmed ning ainuüksi viimase kolme aasta jooksul on ülekaalulise tõttu haiglasse sattunud 1000 last. Ülesöömisest tekkinud terviskulud ulatuvad saareriigis aga 4,2 miljardi naelani aastas.

Jaga artiklit

12 kommentaari

M
MATS  /   19:12, 29. dets 2013
Paks laps on ilus laps, tugev ning terve! Minu vanaema ikka kartis, et kõhnad lapsed võivad tiisikusse jääda (pärast sõda oli tuberkuloos Eestis laialt levinud. Ülekaalulised aga haigestuvat statistika järgi tiisikusse 30% harvemini)
M
mrs Täiuslik Majasokk  /   16:51, 29. dets 2013
Kui juba on tehtud igasuguseid uurimusi erinevatel teemadel...ehk võiks auväärt ÕL siis avaldada koheselt ka teadlaste uurimused, millisel põhjusel lapsevanemad või ka teised niiviisi käituvad. On ju kuulda olnud ka täiskasvanutest,kes oma ülekaalulised elukaaslased lausa voodihaigeks söödavad

Päevatoimetaja

Juhan Mellik
Telefon 51993733
juhan.mellik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis