Uudised

Vesi turgutab nii keha kui hinge (2)

Silja Paavlse, 15. juuli 2014, 07:00
 Erakogu
Kui sombused suvepäevad ei soosi mere- või järveranda minekut, võib seada sammud spaasse, et turgutada keha tõhusate vesiraviprotseduuridega. Eesti ravispaad pakuvad mitmeid tervistturgutavaid vesiravimeetodeid.

Eesti terviseturismi klastri esindaja ja taastusarstide seltsi juhatuse esimehe Annelii Nikitina sõnul on vesiravi ehk hüdroteraapia lihtne ja tõhus ennetus- ja taastusravimeetod, mis sobib paljudele. Vees olles liigeste ja lülisamba koormus väheneb, hõlbustades liigesvaevuste korral harjutuste sooritamist. Samas avaldab vee vastupanujõud suuremat koormust lihastele ning on seega tõhusa lihastreeningu eest. Millisest protseduurist milleks abi otsida?

Ürdi- pärlivann. Pärlivann on saanud oma nime vannidüüsidest vette eralduvate õhumullikeste värvuse ja suuruse järgi, need masseerivad ja lõõgastavad keha. Sooja vee ja mitmesugustest ravimtaimedest valmistatud ürdikontsentraatide koostoimel kasutatakse ürdi-pärlivanni vereringe parandamiseks, see lõdvestab hästi lihaseid ning vaigistab ka valu, lisaks saab lähtuda eri ürtide toimetest ja valida endale kas rahustav, ergutav, valuvaigistav või ainevahetust stimuleeriv vann. Vee temperatuur on 36–38 kraadi.

Veealune massaaž toimib veejoa masseerival toimel. Protseduuri viib teenindaja enamasti läbi käsitsi, kuid on olemas ka vanni sisseehitatud masseerivad mehhanismid. Veejoaga masseeritakse kogu keha. Selle massaažiga saab lõdvestada pinges lihaseid süvitsi, see stimuleerib nahaaluskoe vereringet ning leevendab valu.

Ravidušš. Vichy ravidušš on intensiivne hoolitsus, kus külmad ja kuumad peenikesed veejoad stimuleerivad keha, parandades vereringet nahaalustes kudedes. See on hea lihaspingete lõdvestamiseks, ainevahetuse kiirendamiseks, lümfiringe ergutamiseks, paraneb naha toonus ja tekstuur. See hoolitsus on tõhus tselluliidipeletaja, samuti aitab see kroonilise väsimuse ja unehäirete korral.

• Mineraalvann annab võimaluse katsetada Eesti oma mineraalvee tervistavat toimet. Mineraalvannis kasutatakse väga soolast Värska-6 mineraalvett, mis sisaldab ohtralt mikroelemente. Mineraalvett kasutatakse peamiselt unehäirete, nahahaiguste, krooniliste põletike ja neuroosi raviks. Mineraalveevanni temperatuur on 37–39°C, millele lisandub peente õhumullikeste mikromassaaž. See mõjub hästi vereringele ja närvisüsteemile, ning aitab leevendada ka ülemiste hingamisteede- ja nahahaigusi (psoriaas, neurodermiit).

2 KOMMENTAARI

m
Miks 15. juuli 2014, 11:03
see naine riietega vannis on? Käisin kunagi mudaravilas ja teistes vannides, aga alati ilma riieteta.
j
jutt hea 15. juuli 2014, 09:14
palju neid vanne tänapäeval inimestel enam on? Räägiks midagi ka duššist ja tema kasulikkusest

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee