(PantherMedia / Scanpix)

Neljandik Euroopa töötajatest väidab, et nad tunnevad tööl kogu aeg või suurema osa ajast stressi, tööstress on luu- ja lihaskonna haiguste järel esinemissageduselt teine tööga seotud terviseprobleem Euroopas.

Lisaks sellele, et neljandik Euroopa töötajatest tunneb tööl stressi, väidab sama palju inimesi, et töö kahjustab nende tervist. Tööstressi suurendavad psühhosotsiaalsed riskid – näiteks monotoonsed ülesanded, suur töökoormus, lühikesed tähtajad, tööelu ja eraelu tasakaalu puudumine, avalikkuse- või kolleegidepoolne vägivald ja ahistamine, selgub üleeuroopalise kampaania „Tervislikud töökohad – vähem stressi" raames avaldatud uuest aruandest.

Eurofoundi direktori Juan Menéndez-Valdési sõnul on psühhosotsiaalsete riskide vähendamine ja töötajate kaitsmine riskide eest ülioluline, et tagada pikem tööelu ja vältida varast tööturult lahkumist.

20.–24. oktoobril toimub kõikjal Euroopas sadu üritusi Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu nädala tähistamiseks. Tallinnas peetakse sel puhul homme Eesti rahvusraamatukukogus töötervishoipäeva, kus kõneldakse tööstressi põhjustavatest psühhosotsiaalsetest ohuteguritest töökohal, tööstressi olemusest, tekkepõhjustest, ennetusest ja tagajärgedest.

Jaga artiklit

2 kommentaari

K
Kah stressis  /   17:56, 21. okt 2014
Sellel teemal võidakse ju ei tea kui palju konverentse korraldada, kuid paljudel ülemustel pole sellest sooja ega külma. Püüa sa nii palju kui tahad, ikka jääb enamasti kõlama, et töötaja ise on saamatu, kui teeb 10-12 tunniseid päevi. Jah, siis saaksin aru, et olen ise saamatu, kui kollektiivis üksi ületunde pidevalt teen. Kui aga kollektiivis enamus vehib ühes kuus vähemalt paar nädalat ilma lõunata igapäevaselt nagu pöörased mitu ületundi päevas ja kõigi ületöötanute ühine arvamus on, et juhtimises-organiseerimises on viga, siis ei peaks töötaja küll ennast süüdi tundma. Aga kellele sa julged kurta`või lisatasu või vaba aega ületundide eest nõuda ... Siis leiad ju ennast õige pea Töötukassa ukse tagant ja vireled võib-olla aastakese näljapajukil. Ja nii kannatavadki osad hambad ristis seni, kuini närvid või tervis üles ütlevad ja ise jalga lased. Tööandjal on ju kõige levinum ütlus: 100 inimest ootab ukse taga kohta. Paraku nii see ka on ---
Tõesti suur kummardus neile tööandjatele, kes oskavad ja tahavad firmas tööd organiseerida nii, et töö saaks ilma liigsete üleskõetud pingeteta tehtud ja töötajall oleks aega ka oma isikliku elu jaoks nii nagu seda Töölepinguseadus ette näeb.
M
Mats.  /   10:44, 21. okt 2014
Riigikogulaste tuleb palgad siduda miinimumpalgaga siis on riigikogulased ka stressis

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis