(PantherMedia / Scanpix)

Tundes, et toit valmistab organismile raskusi, tuleks kõigepealt pöörduda kogenud spetsialisti poole, kes aitab välja selgitada asja olemuse. Vale oleks ilma asjatundjaga konsulteerimata alustada mõnd piirangutega dieeti. Selle tagajärjeks võib olla veelgi suurem probleem, kirjutas Laine Parts (Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli biokeemia ja toitumis­õpetuse õppejõud).

Oluline on probleemidel vahet teha. Toiduallergia on organismi ülitundlikkus teatud toiduaine suhtes, toiduallergia tagajärjeks on allergiline reaktsioon.

Toidutalumatus on organismi ebasoodne reageerimine teatud toiduainele pärast söömist, vahel ka mitme tunni või päeva järel (kõhupuhitus, -valu, gaasid, üldine halb enesetunne).

Gluteenitalumatus ehk tsöliaakia on nisus, rukkis, odras ja kaeras leiduva valgu gluteeni talumatus.

Laktoositalumatus on piimas leiduva piimasuhkru ehk laktoosi talumatus.

Tervisliku toitumise rusikareegel on õigetes proportsioonides mitmekesine segatoit ehk nn taldrikureegel. Seades ise endale piiranguid ükskõik millise toitaine osas (näiteks valgurikka dieedi korral süsivesikuid sisaldava toidu piirang), viime niigi probleemide käes vaevleva organismi veelgi enam tasakaalust välja.

Kuid oma keha märguandeid tasub kuulata: kui mõni toiduaine on vastumeelne või pärast selle söömist tunned end halvasti, siis see toiduaine suure tõenäosusega ei sobi ning parim on see menüüst kõrvaldada.

Ravi, mis organismi allergiat või talumatust tekitavat toiduainet uuesti taluma paneks, ei ole. Ainuke võimalus taastada tervis ja hea enesetunne on järgida individuaalset, endale koostatud tervislikku ja tasakaalustatud menüüd.

Jaga artiklit

2 kommentaari

H
HeH  /   11:51, 16. veebr 2015
ESITEKS: gluteenitalumatus ja tsöliaakia ei ole üks ja sama! Inglise keeles siis vastvalt "celiac disease" ja "gluten sensitivity".
On olemas tsöliaakia, on nisuallergia ja on gluteenitalumatus - kolm täiesti erinevat ning isesesivat asja!
Kui tsöliaakiat aktiveerib autoimmuunmehhanism, mis on tugevalt mõjutatud mingis immuunsüsteemi osas toimuvast kohandumisreaktsioonist, siis gluteenitalumatuse puhul on tegev kaasasündinud immuunmehhanism, mis ei mõjuta soolestiku loomuliku kaitsekeskkonna funktsioone.
Ehk siis lihtsamalt üteldes - gluteenitalumatust iseloomustab asjaolu, et see on loomulik immuunreaktsioon!
Gluteenitalumatust eristab tsöliaakiast see, et gluteenitalumatuse puhul puuduvad autoimmuunsuslikud antikehad ja esineb võimalik, kuid minimaalne soolestiku kahjustatus
Gluteenitalumatusega võivad kaasneda kõhuvalu, migreen, vaimne segasus, kurnatus, jäsemete tundetus.
Teiseks - miks on välja j'äetud kaseiinitalumatus?
Mõlemad - nii gluteenitalumatus kui kaseiinitalumatus (eriti viimane) põhjustab muuhulgas ärrituvust, peavaluseid/migreeni, neuroloogilisi ja emotsionaalseid probleeme ning arusaamatut väsimust.
On tõestatud, et gluteeni ja kaseiinivaba dieedi puhul taanudvad käitumishäiretega ja hüperaktiivsete laste käitumisprobleemid 75% juhtudest
S
sixtap  /   10:26, 16. veebr 2015
"Parasitoloogide arvates on allergia definitsioon järgmine: allergia – praktiliselt esimene ja peamine tundemärk sellest, et organismi organites ja kudedes (nahk kaasa arvatud), parasiteerivad helmindid".
http://www.heatunde.eu/moodul.php?moodul=CMS&Komponent=NewsFront&f=viewNews&id=120

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis