(PantherMedia / Scanpix)

Seos suuseksi ja suu- ning kurguvähi vahel on teadlastele ammu teada. USA-s läbi laiapõhjaline uurimus toob aga välja ka suuseksi ja vähkihaigestumise vahelise seose vanusegruppide lõikes.

Suu- ja kurguvähki tekitab teadupärast muuhulgas ka oraalseksi harrastamisel saadav papilloomviirus. Tegemist on aga väga tõsise probleemiga, kuna USA-s läbiviidud uuringu kohaselt harrastavad valged mehed ja naised ohtralt oraalseksi. Võrdlusgrupis olnud afroameeriklased ja mehhiklased nautisid suuseksi tunduvalt vähem.

Oraalseksi harrastavad USA-s peaasjalikult noored ja keskealised inimesed ning kui üle 60-aastastest oli oraalseksi praktiseerinud 80% küsitletutest, siis alla 60-aastaste hulgas oli vastav näitaja juba 95%.

Kõige aktiivsemad oraalseksijad olid valgenahalised 30-44 aastased ja kõige vähem pidasid sellest üle 60-aastased mehhiklased. Pooled vastanutest oli praktiseerinud oraalseksi kuni viie erineva partneriga ja kolmandik vastanutest tunnistas, et nende oraalseksi partnerite arv ulatus üle kümne.

Uuringust selgus, et HPV viirusega nakatumisel ja eal polnud soest, küll oli aga seos haigestumise ja oraalseksi harrastamise aktiivsuse vahel. Selgus ka, et HPV viirusega nakatuvad uuringu kohaselt pigem mehed kui naised.

Jaga artiklit

17 kommentaari

K
Kärna Ärni  /   13:14, 18. apr 2015
No suuseks ju see köikse parem asi,
X
x  /   12:28, 18. apr 2015
Kuna vähk vohab jõudsalt, on tänapäeval lihtne väita, et ükskõik mis põhjustab vähki.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis