Täitsa uskumatu, aga mu laps on sadist! Sellest sain ma aru loetud päevad tagasi, kui Kardo mind kõdistama kukkus. Minu kilkamise ja karjumise peale tormas kohale Mari, kes hoolimata mu röökimisest: "Mari, kutsu politsei!", siis naeris ja plaksutas väike mugul nii kõvasti, et hakkas lausa luksuma ja vajus suurest itsitamisest põlvili.

Nii kaua kuni Kardo mind piinas, lagistas Mari naeru. Mis kummaline laps?!

Täna istusin Kardol niimoodi kägaras süles, kui Kardo mind nalja pärast vastu kannikat lõi. Loomulikult kukkus Mari naeru lagistama. Hea isana tahtis Kardo lapsele veel rõõmu teha ja muudkui nüpeldas mind lapse naeru saatel. Mul hakkas lõpuks üks kann juba valutama, mille peale tahtsin ma proovida, et kas ka Kardo peksmine lapse naerma ajab.

Ei ajanud.

Talle meeldib vaid MINU peksmist ja piinamist vaadata.

Ei teagi kohe, kas peaks ennast puudutatuna tundma, või hoopiski juurdlema, et mida ma siin ilmas halba olen teinud, et mu ainus lihane laps peab minu kiusamist maailma parimaks huumoriks. Ma nagu arvasin, et koduvägivalda pealt nägevad lapsed on väga õnnetud ja kurvad, Mari näitel tunduks tal vist väga hea meel olevat, kui Kardo mind ühel hetkel peksma otsustaks hakata.*

Samas on lastel üldse palju imelikke huvisid:

  • Vannivee joomine. Iga jumala kord, kui me Mariga vannis käime, üritab ta kas otse vannist, või mõnest anuma abil vannivett rüübata. Miks ometi? Peale selle, et ta suure tõenäosusega pissib oma vannivette, on seal mõnikord ka vahtu ja muud soga, mida ei tundu eriti kasulik endale sisse juua. 
  • Peeruhääled. Kõhule puristamine, niisama igasuguste plörisevate helide tegemine on Mari meelest üli naljakas. Umbes sama naljakas kui emapeks.
  • Käe vee sisse panemine. Vannis oleks see veel ok, aga Mari teeb seda näiteks siis, kui ma talle tassist juua panen. Lihtsalt kastab käe nii sügavale vee sisse, kui tass võimaldab. Miks ta seda teeb? Kes teab. Samamoodi olevat ju selline värk, et kui partidele süüa annad, siis nad kastavad oma palakese enne vette. Või on Mari hoopis nii ettevaatlik, et ta arvab, et ma talle mingit keevat vett sisse joota üritan, et testib enne selle temperatuuri? Mõistlikum oleks muidugi edaspidi seda näiteks näpuotsaga teha, mitte tervet kätt küünarnukini vette toppida.
  • Asjade teineteise sisse surumine. Mängunupp pudelisse, pudel saapasse, saabas vetsupotti. Harilik lugu! Kui midagi kuskile sisse mahub, tuleb see sinna panna. Te ei kujuta ette, kui tihti üritan ma jalanõud jalga panna ja avastan sealt seest palli, vorstijupi, teritaja, huulepulga, kassisitatüki või küünla.

Mis on imelikud asjad, mida teie lastele teha meeldib?

*Pliis mõistke nalja, eks?

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis