Raamat

VANGLAELU RÄNK REAALSUS: Eesti krimiromaan valmis Šveitsi vanglas (4)

Õhtuleht.ee, 2. juuni 2015, 14:39
 Marketing Communication Alliance OÜ
Eesti raamatupoodidesse mai lõpus jõudnud kriminaalse minevikuga Eesti autori Margus Pikhofi teine romaan "Mahakantud inimeste saar" valmis Šveitsi eeluurimisvanglas.

Kui Pikhofi esimese, autobiograafilise romaani sündmustik keskendus Eesti allilma seostele üle Euroopa kuulsust kogunud juveeliröövidega, siis teise raamatu tegevus rullub lahti Euroopa Alcatrazina tuntud vanglasaare Goli otok lootusetus, julmas ja räpases keskkonnas.

"Vanglatrellide taga kirjutatud, kajastab raamat ausalt ja kompromissitult kongisolemise ränka reaalsust," kommenteeris toimetaja Madis Kuuse.

"Mahakantud inimeste saar" on Pikhofi sõnul sobiv pealkiri, sest Horvaatias asuvasse Goli otokisse saadeti inimesed, keda riigil enam n-ö vaja polnud. "Inimeste kannatused on mulle alati korda läinud. See intrigeerib ja kihutab kirjutama. Kaasa aitas ka asjaolu, et viibin Šveitsi vanglas koos serblasega, kes oli samal saarel kinni istunud," lisab ta.

Pikhof kinnitab, et on oma raamatutele saanud positiivset tagasisidet: "Mulle elavad kaasa paljud inimesed, kes julgustavad edasi kirjutama ja muutma oma elustiili. Olen teile selle eest hingepõhjani tänulik ja liigutatud. Annan endast parima. Soovitan inimestel teha oma järeldused ise ja hinnata mind mitte mu mineviku, vaid loomingu järgi. Te ei jäta ju ostmata 50 Cent'i plaati ainult sellepärast, et ta oli bandiit ja narkodiiler, vaid teile lihtsalt meeldib tema muusika," nendib kirjanik.

Oma kriminaalse mineviku kirjutab ta raske lapsepõlve arvele. "Ühiskond tõukas mind juba lapsena eemale, jättes mind tänavatele hulkuma. Mitte keegi ei saa öelda, et on mind aidanud või kuidagi kasvatanud. Ka mu oma sugulased mitte. Ma ei väida, et minu kujunemisel ei olnud minul endal täita otsustav roll, kuid kui palju on mõistust 12-16aastasel nolgil?" avab Pikhof halvale teele sattumise tagamaid.

"Praegusel hetkel on mul toetav tüdruksõber, lootus parema homse nimel ja tulevik pilvitum kui kunagi varem," ütleb kullassepaäride röövimise pärast karistust kandnud mees lootusrikkalt.

Juba on tal käsil kolmas teos, komöödiaromaan kaasaegsest külaelust. "Usun, et oma kolmanda romaani saab autor kirjastada juba ise, kui vaid vähegi soovib," ütleb "Mahakantud inimeste saare" kirjastaja Sass Henno, kes on varemgi julgustanud kinnipeetavaid loovkirjutamisega tegelema. "Usun, et kirjutamine aitab elus sageli inimesi suurest sitast välja," selgitab Henno.

4 KOMMENTAARI

k
K . 3. juuni 2015, 13:39
Ei viitsi pätte ōigustada, aga ta oli vist rohkem juveeliröövel. kleptomaania on siiski hoopis teine teema, sellega pole tal pistmist.
p
Proku 2. juuni 2015, 17:03
Mitu korda too tegelane puuris istunud on? Karistusregistri andmetel 9-10 korda, kusjuures väljasoleku perioodid on olnud hämmastavalt lühikesed. Ja m...
(loe edasi)
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee