( VidaPress)

Kohalikke põllumehi ühendava juustutööstuse E-Piim staažikaima juustumeistri Uno Saksa sõnul valdab paljusid Eesti lapsevanemaid põhjendamatu hirm toidutalumatuse- ja allergiate ees. Piimatoodetest loobumine võib aga lastele kogu eluks tervisehädasid tekitada.

"Kindlasti ei tohiks lapsi lihtsalt sisetunde põhjal ilma jätta ei gluteeni ega lakstoosi sisaldavatest toiduainetest, mis on terve organismi arenguks väga vajalikud," ütles Saks ning lisas, et kui lapse toidusedelist välja jätta kõik piimatooted, võib tekkida kaltsiumidefitsiit kogu eluks. "80 protsenti igapäevasest soovituslikust kaltsiumikogusest saame me piimatoodetest ning kui see osa toidust kaob, võib see aeglustada lapse kasvu, põhjustada hammaste lagunemist, luude nõrgenemist ning palju teisi tervisehädasid."

Ka sel suvel Toiduliidu ja Allergialiidu poolt Eesti laste seas läbi viidud uuringust Allergofood selgus, et 750-st lapsevanemast kahtlustasid pooled oma lapsel toiduallergiat, kuid see leidis kinnitust vaid 11 protsendil juhtudest.

Saksa sõnul ei ole laktoositalumatus alati ka täielik, mistõttu tuleks vanematel enne lapsele diagnoosi panemist kindlasti arstiga konsulteerida. "Kui aga laktoositalumatus tõepoolest diagnoositakse, on samuti vajalik välja töötada menüü, mis rahuldaks organismi kaltsiumivajaduse ning paljudel juhtudel sobivad sellesse toidusedelisse nii juust, keefir kui ka kohupiim," selgitas Saks.

Jaga artiklit

6 kommentaari

H
hmm  /   15:47, 31. aug 2015
Ei väida, et tean kõigest kõike, kuid kas ei ole mitte nii, et piim muudab inimese vere pH taset happelisemaks, mispeale tasakaalustab seda organism võttes luudest ära kaltsiumi, kust ka osteoporoosi põhjus...
A
A mnje pohhuj!  /   13:23, 5. aug 2015
Ongi maakera ülerahvastatud. Vsje natšalniki, nekago nahhuj poselat!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis