(PantherMedia / Scanpix)

Liiga palju alkoholi hävitab tervise, kuid mõõdukal alkoholi tarbimisel on tervisele mõeldes nii mõnedki eelised, alates väiksemast südame-veresoonkonna haiguste esinemissagedusest ja lõpetades madalama teise tüübi diabeedi riskiga.

Ajakirjas Annals of Internal Medicine avaldatud artiklis kinnitavad Iisraeli teadlased: punase veini joojail on parem hea kolesterooli tase, neil on madalam risk haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse ning nad magavad öösiti paremini.

Sellele tulemusele jõuti katsega, milles osales 224 inimest, vahendab Time.

Katsealused jagati kolme gruppi: esimesed pidid õhtusöögi kõrvale jooma klaasi mineraalvett, teised pokaali kuiva valget ning kolmandad pokaali kuiva punast veini. Selle kõrvale pidasid inimesed ka Vahemere dieeti. Katsealuseid küsitleti ning neilt võeti verd uuringu alguses, kuus ja 24 kuud pärast uuringu algust.

Vereproove analüüsides ilmneski, et punase veini joojail tõusis hea kolesterooli tase võrreldes nendega, kes jõid vaid vett. Neil oli ka ainus, kel ainevahetus paranes. Uni paranes nii valget kui punast veini joonuil.

Jaga artiklit

8 kommentaari

M
mees  /   20:17, 15. okt 2015
ärge ometigi uskuge igasuguseid artikleid,,,isegi veini oudelile on kirjtuatud,,sisaldab sulfiteid,,mis aga on sulfitid, siis guugeldage ja usun et te kunagi ei taha juua selliseid veine,,,jah, puhas tünnides tehtud punane vein itaalias ja prantsusmaal, see võib olla kasulik, aga tööstuses toodetud veinid on kõik mürgised
K
Küsimus arstile:  /   15:58, 15. okt 2015
"Kas on kasulik juua iga söögi alla klaas veini". Arst: "Jah, kui väga harva sööte".

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis