Uudised

Eesti ja Euroopa kardioloogid räägivad Tallinnas kõrgest vererõhust 

Toimetas Silja Paavle, 16. oktoober 2015, 10:52
Margus Viigimaa MATI HIIS
Täna ja homme Tallinnas toimuval konverentsil arutlevad kardioloogid nii Eestist kui kogu Euroopast selle üle, milline on Eesti olukord südamehaiguste vallas võrreldes Euroopa riikidega.

„Konverentsil räägitakse sellest, millised on Euroopas heakskiidetud juhendid südamehaiguste ravis ning riikide võimalused nende järgi toimida, kui palju kasutatakse uusi uurimis- ja ravivõimalusi, kuidas haigekassa kompenseerib ravimeid ning millised protseduurid on haigekassa rahastatud," kommenteeris Eesti Kardioloogide Seltsi eelmine president prof Margus Viigimaa.

Samal teemal

"Kardioloogia areneb väga kiiresti ning erinevaid ravivõimalusi tuleb aina juurde. Samas peame silmas pidama, et elanikkond vananeb ning südamehaigete hulk kasvab. Seega on lisaks õigeaegsele ravile ja ravi kättesaadavusele oluline ka südamehaiguste ennetus," lisas ta.

Eestis on suremus südame- ja veresoonkonnahaigustesse langustrendis ning ravi kvaliteet väga hea. Probleemina saab aga välja tuua, et töövõime ja toimetuleku taastamine pärast südamehaiguste läbi põdemist või tegevused korduva infarkti ennetamiseks pole piisavalt välja arendatud. Ainult kümme protsenti patsientidest osaleb pärast infarkti rehabilitatsiooniprogrammides.

Konverentsil tuleb pikemalt juttu näiteks kõrge vererõhu, südamepuudulikkuse ning südame isheemiatõve ravist.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee