(PantherMedia / Scanpix)

Tööinspektsioon kontrollis mais 139 ehitusplatsi üle Eesti. Tuvastati 540 rikkumist, töö peatati 23 ehitusobjektil ning keelustati 18 töövahendi kasutamine.

Ehitusplatside sihtkontrolli käigus hinnati tööohutuse korraldust ehitusplatsidel. Kokku kontrolliti 139 ehitusplatsi, millest vaid 12 objektil polnud ühtegi rikkumist. Enim puudusi tuvastati ehitusplatsi ohutuse korraldamisel ning tellingute paigaldamisel, kus polnud vajalikke piirdeid või olid kandepostid kinnitamata. Samuti puudusid töötajatel sageli vajalikud isikukaitsevahendid.

Tööinspektsiooni peadirektori Maret Maripuu sõnul saavad probleemid alguse ohutuse alatähtsustamisest ning vähesest hoolimisest. „Kontrolli käigus nägime tihti, et ehitusplatsi koordinaatorid ei korralda piisavalt tööohutusalast tegevust oma vastutusalal,“ ütles ta. „Ehitussektori sagedasim õnnetus on kukkumine tellingult või redelilt. Pea kõiki sarnaseid õnnetusi saaks üsna väheste kulutustega vältida, kui näiteks tellingud korralikult kinnitada ning kasutada vajalikku turvavarustust. Tuletame meelde, et auto pagasiruumi jäänud turvavarustus ei päästa mitmekordse maja katust parandava töölise elu,“ lisas Maripuu.

Tööinspektsioon teavitas ehitusplatside sihtkontrollist 724 ehitusettevõtjat. Ehitussektor on kõrge ohuhinnanguga valdkond, mis on Tööinspektsiooni pideva tähelepanu all. Eelmisel aastal toimus ehitussektoris 410 tööõnnetust. Neist kergeid oli 288, raskeid 119 ning surmaga lõppes kolm õnnetust. Käesoleva aasta esimese kuue kuuga on ehitussektoris toimunud 198 õnnetust, neist 147 kergeid, 48 raskeid ning surmaga on lõppenud kolm õnnetust.

Jaga artiklit

2 kommentaari

V
vana Joodik  /   07:46, 16. juuli 2016
Pole mina veel näinud, et mõni sert ehk siis paber oleks mõnda autot parandanud. Seda teevad ikka töömehed ja vahel on mitmeid kordi väikeremondikoja töömees asjalikum kui miinimumi eest tööle võetud junkers.
Ä
Ärge plärage!  /   15:36, 15. juuli 2016
Ehitusobjektidel te ju ei turni, sest see on tolmune, väsitav ja ka ohtlik.
Kodanikele teadmiseks, et Tööinspektsioon on täitmas tellimust väikeste autoremonditöökodade hävitamiseks.
Jõgeva- ja Paidemaal nad kooserdavad mööda remondikohti ja teevad ettekirjutusi kõikvõimalikel absurdsetel teemadel.
Üks neist on näieks omanikule pandud kohustus absoluutselt IGA aerosoolipudeli ohutussertifikaatide olemasolu kohapeal.
Kui neid on nt 100, siis ka 100 sertifikaati! Iga "keemilise materjali", milleks on suva õli, määre, värv jms ohutussertifikaat olgu ka olla ja kohapeal!
Suur kastitäis paberimajandust lisaks! Kust need nüüd siis plaksust saada?
Väikeettevõtlus tuleb hävitada!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis