(PantherMedia / Scanpix)

Kui soovid liigsetest kilodest vabaneda, ei pea sa ilmtingimata rangeid dieete pidama ega jõusaalis viimse jõuraasuni rassima. Selleks on olemas ka palju lihtsamaid meetodeid.

Washingtoni ülikooli ja Harvardi meditsiinikooli teadlased avastasid nimelt kaalust allavõtmiseks imelihtsa viisi, vahendab portaal Pure Wow. Nimelt tuleb selleks nende kinnitusel enne magamaminekut juua kaks klaasi punast veini.

Sellise tulemuseni jõudsid nad, vaadeldes 13 aasta jooksul 20 000 naist. Ilmnes, et need, kes jõid õhtuti igapäevaselt kaks klaasi punast veini, olid 70 % väiksema tõenäosusega ülekaalulised.

Seda seletatakse asjaoluga, et punane vein sisaldab ainet, mis muudab rasva selliseks, mida on kergem põletada. Ühtlasi aitab see aine pärssida söögiisu, mis tähendab, et pärast kahe klaasi veini joomist ei rutta sa enam külmkapi juurde, et enne magama minekut veel midagi põske pista.

Jaga artiklit

5 kommentaari

R
R  /   23:16, 19. okt 2016
Just klaas veini on see, mis tekitab isu!
M
Mõmm  /   22:52, 19. okt 2016
Ma küll ei tea, millisel "teaduslikul" uuringul see põhineb, aga mulle tundub, et siin on liiga rutakalt põhjuslikku seost nähtud. Tegelikult võib seos olla vastupidine - naised, kelle rahakott kannatab iga päev kaks klaasi punast veini juua, on üldiselt jõukamast klassist, mistõttu jaksavad ka hea elukvaliteedi eest maksta (spordiklubi, kvaliteetne toit jne), mis omakorda tagab hea tervise ja kehakaalu.

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis