(PantherMedia / Scanpix)

Ükskõik kas küttesüsteem veab alt või on soojustus napp - külm tuba ei ole just kõige meeldivam ning võib põhjustada mitmeid terviseprobleeme.

Tekivad hingamisprobleemid. Kondenseerumise tagajärjel võib tekkida hallitus, mis omakorda põhjustab erinevaid hingamisprobleeme, näiteks allergilist riniiti, astmat, emfüseemi või ka bronhiiti, kirjutab Mother Nature Network. Kaasaja kodudes on tihti probleeme ka isolatsiooni ja ventilatsiooniga, mistõttu ei pruugi esiti aru saadagi, et moodne kodu vaevusi tekitab.

Halb unekvaliteet. Juhul kui sul on probleeme uinumisega, magamisega või sa ei puhka end välja, tasub üle vaadata magamistoa temperatuur. Jahe võib olla uinumiseks parem kui soe, kuid ehk on liigne jahedus põhjuseks, miks sa magada ei saa. Kui temperatuuri tõstmine ruumis ei olene sinust, investeeri sokkidesse ja sooja tekki.

Sa jääd sagedamini haigeks. Kui kodus või töökohas on jahe, hakkavad ka viirushaigused paremini külge. Pidev jahedus takistab kehal nakkustega võitlemast.

Liigesed hakkavad valutama. Artriit ja reuma süvenevad külma korral. Sümptomeid on võimalik leevendada massaaži, venituste ja soojade rõivastega, kuid kõige paremini aitab siiski sobiv temperatuur.

Tekivad südameprobleemid. Madalad temperatuurid tõstavad vererõhku ja südame löögikiirust, mis on eriti ohtlik neile, kel on juba südamehaigus. Südameprobleemide korral tasuks kindlasti hoida end võimalikult soojas ning hoolitseda paraja toatemperatuuri eest.

Jaga artiklit

10 kommentaari

P
Probleem  /   18:22, 16. veebr 2017
artikkel on üdini vale , loeb õhuniiskus ruumis . loomulikult pole jääkambris magamine norm, aga 17...21 vahemikus on normaalne , kes kuidas reguleerib aknaga. Õhuniiskus on esikohal ja värske õhk
K
Korterelamu koopaelanik  /   18:10, 4. veebr 2017
Igal juhul alla 18 kraadi magamistoas, veel parem, 16-17 kraadi sooja. Kuna aken on kogu aeg tuulutusasendis, siis mõne eriti külmal talveööl võib toas temperatuur ka 13-14 kraadini langeda, ninaots on jahe nagu koeral, aga uni on suleteki all super, kusjuures magan loomulikult täiesti alasti. Hommikul tõused üles, võtad veel jaheda dushi lisaks ja seejärel tundub igal pool väga mõnusalt soe olevat õues, tööl, kodus.. Teised aga samal ajal pidevalt jaheduse üle kurdavad ja tööl kampsunitega käivad ja nina nuuskavad.
Ei kujutle üldse ette, kuidas mõned naudivad 22+ kraadises toas magamist :)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis