Pilt on illustreeriv (PantherMedia / Scanpix)

Müügiloa hoidja teatas ravimi Hjertemagnul 75mg/10,5 mg tablettide tarneraskustest.

Müügiloa hoidja Takeda Pharma AS teatas ravimi Hjertemagnyl 75 mg/10,5 mg õhukese polümeerikattega tablettide (toimeained atsetüülsalitsüülhape ja magneesiumoksiid) tarneraskusest.

Hjertemagnyl on levinud tromboosivastane ravim, mida kasutatakse paljude südame-veresoonkonna ravimite puhul, samuti tromboosi ennetamiseks.

Eeldatavasti peaksid tarneraskused lõppema märtsi keskpaigas.

Praegu on ravim apteekides veel saadaval, samuti tuletab tootja meelde, et võimalik on võrdseteks annusteks jagada Hjertemagnyl 150 mg/21 mg tablette.

Jaga artiklit

4 kommentaari

P
Penskar Sass  /   14:33, 8. veebr 2017
Hjertemagnyl ei ole retseptiravim ja seega Haigekassa soodustused talle ei laiene, aga paari aastaga on ta hind kõvasti tõusnud. Uskuge mind ja veendute varsti selles ise, et see artiklike on mannetu katse õigustada järgnevat hinnatõusu. Raskused tarnimisel ja muu selline möla, nagu elaksime asustamata saarel. Mina lasen ravimeid tuua Venemaalt, näiteks nitroglütseriini tabletid seal üle kümne korra odavamad, aga koostis sama, mis hirmkallitel tablettidel Eestis. Muidugi tuleb apteekrite kauka täitmiseks tuua ravimeid Saksast. Mina loobun üldse ravimitest, arsti vastuvõttudele ka ei lähe. Pe..se selline elu!
T
tohmu  /   13:55, 8. veebr 2017
Ja sellises koguses magneesiumoksiid on lihtsalt täiteaine.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis