Veronika ( Erakogu)

11-aastane Veronika ei suuda ise süüa ning pikaajaliste toitumisraskuste tõttu vajab spetsiaalset toidusegu. Et nende peres on kolmest lapses kaks puudega, ei jaksa tema ema seda osta. 

Veronika põeb geneetilist närvisüsteemi degeneratiivhaigust, millega kaasnevad kaasasündinud hulgiväärarendid, ulatuslik arengupeetus, raske epilepsia ja spontaansed luumurrud. Tüdruk on liikumisvõimetu, vajab ööpäevaringset hooldust ning ei suuda ise süüa ega oma keha hoida.

Laps on pikaajaliste toitmisraskuste tõttu tugevalt alakaaluline ning vajab seetõttu spetsiaalset kõrgekalorilist ravitoidusegu. Tema emal, kelle kolmest lapsest kaks on puudega, ei ole seda aga senini olnud võimalik lapsele osta. Seetõttu pöörduti raviarsti soovitusel Lastefondi poole, kes otsustas peret ravitoidu soetamisel toetada. Fond aitab perekonda järgmise aasta jooksul kokku 1192 euroga.

Kõikidel headel inimestel on võimalik anda oma panus Veronika ja teiste ravitoitu vajavate laste toetuseks Lastefondi uue kampaania “Üleannetus” veebilehel.

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul on tähelepanu juhtimine ravitoidu olulisusele ja ravitoitu vajavatele lastele sel aastal Lastefondi fookuses. “Soovime alanud kampaaniaga koguda piisava summa, et saaksime toetada 30 ravitoitu vajavat last kahe aasta jooksul,” räägib ta. “Lisaks annetuste kogumisele soovime aga üles leida ravitoitu vajavad lapsed kõikjalt Eestist: julgustada peresid meie poole pöörduma ja mitte loobuma lapsele hädavajalikust ravitoidust, seetõttu, et selle soetamine käib üle jõu. Lastefond saab siinkohal toeks olla.”

Ravitoit on spetsiaalne toidusegu, mis sisaldab väikese koguse kohta konsentreeritud hulgal toitaineid ning on paljude haigete laste jaoks ainus viis, kuidas nad normaalseks eluks ja kasvamiseks hädavajalikud toitained kätte või üleüldse süüa saavad. Nii on neil rohkem jõudu oma haigusega toimetulekuks – nad saavutavad normaalse kehakaalu, arenevad füüsiliselt ning on parema immuunsusega ja seega tervemad.

Jaga artiklit

6 kommentaari

N
naine  /   16:29, 11. veebr 2017
Mina arvan nii, et kui juba on teada, et sünnib haige laps, siis peaksid arstid juba sünnitusel midagi ette võtma. Vaikimisi teatama emale, et laps kahjuks suri sünnitusel. Miks ma nii arvan , sellepärast, et meie riik ei hakkagi kunagi aitama perekonda, kus on haige laps. Haige laps vajab suuremat hooldust, ravi ja vanematest üks peab pidevalt lapse juures olema. See rahvalt kerjamine on läinud juba üle igasuguse piiri. Ka rahval ei jätku oma perede ülalpidamiseks raha. Ei ole teada, kas nendest riigikogulastest ja teistest rikkuritest kunagi ka midagi annetanud on. Need õnnetud haige lapsega perekonnad on suures hädas. Hiljem ei ole ühel või teisel pensioni saamiseks vajalikku staaži ja see naeruväärne kopikas, mida riik maksab hooldajale ja haige lapse puude toetuseks on lihtsalt üks inimese alandamine. Ma vabandan, kui teen kellelegi ülekohut, aga olen seda ise kõike läbi elanud ja tean, mis see tähendab. Minu ajal isegi ei olnud need annetused veel moes. Nii, et pidin ise kõigega hakkama saama.
M
miks meil ei ole õigust ?  /   15:06, 11. veebr 2017
oma arvamuse võib igaüks avaldada,sest :" milline on selle õnnetu tulevik . . . ? " :((

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis