(PantherMedia / Scanpix)

Mida teha, kui oled haigestunud grippi, kuid defitsiidiks muutunud gripiravimit parasjagu apteekides saada pole?

Terviseameti avalike suhete spetsialisti Iiris Saluri sõnul on gripiravim Tamiflu on teadaolevalt kõige tõhusam grippi haigestumise esimese 48 tunni jooksul ning selle saab haigele määrata ainult arst.

Järveotsa perearstikeskuse perearst Diana Ingerainen lausub, et kui apteegis gripiravimit pole, annab tema raviks soovitusi olenevalt riskiteguritest, kaasuvatest haigustest ja konkreetsest terviseseisundist lähtuvalt. "Enamasti piisab gripi puhul tubasest rahulikust puhkamise režiimist, lisaks võiks valu korral võtta valuvaigistit (paratsetamooli või Ibuprofeeni) ja ninakinnisuse korral tarvitada kas paikset ravi nohutilkadena või süsteemset ravi pseudoefedriini sisaldavate nohutablettidega," õpetab ta. Kindlasti tuleb Ingeraineni sõnul rohkelt juua kas ravimteed või head puhast vett. 

"Ma olen ka täheldanud, et kui ei ole koju jäädud, siis haigus kestab kauem ning sagedasemad on ka tüsistused ehk bronhiit, kopsupõletik ja põskkoopa põletik," märgib ta. 

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
Nii  /   01:05, 14. veebr 2017
Ei tea, kas ongi olemas gripiravimit nagu pole ka vähiravimit ega õiget küharavimit. Küha puhul on vaid kühalahtisti, aga lahtise küha puhul poe ravimit jne. Maakohtades on haiglad suletud, arstiabi ei saa, Gripp vajab pikemaajalist ravi ja kiirabi süst siin ei aita.
J
Ja  /   22:17, 13. veebr 2017
Mina küll ei julge haigeks jääda. Mees hakkab kohe riidlema.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis