(PantherMedia / Scanpix)

Kui palju kofeiini on tervisele ohutu?

Euroopa Toiduohutusamet on tervete inimeste puhul hinnanud ohutuks järgmised kofeiinikogused:

Täiskasvanud

Kofeiini ohutuks päevaseks koguseks on kuni 400 mg (5,7 mg/kehakilogrammi kohta). Ühekordne ohutu kogus on kuni 200 mg. See tähendab, et sellised kofeiini kogused saab kätte tarbides päeva peale umbes neli tassi kohvi või siis lühikese aja jooksul umbes kaks tassi kohvi.

Rasedad ja imetavad emad

Kofeiini ohutuks päevaseks koguseks on kuni 200 mg.

Lapsed ja noorukid

Kofeiini ohutuks päevaseks koguseks on 3 mg kehakilogrammi kohta. See tähendab, et nt 30 kg laps saab sellise kofeiini koguse kätte umbes ühest tassist kohvist või pudelist koolajoogist päevas.

Ühekordne kofeiini kogus 100 mg (1,4 mg kehakilogrammi kohta) ehk umbes tass kohvi võib mõjutada une kestvust ja mustrit.

Allikas: toitumine.ee

Jaga artiklit

1 kommentaar

K
kofeiin  /   13:01, 17. veebr 2017
Meil müügil olevad kohvisordid on juba niigi kofeniinist tühjaks peaaegu tehtud. Kohvid on lahjad ja tihti kas hapud või kibedad. Põhjus on selles, et korvata kofeiini puudujääke rõstitakse, pigem kõrvetatakse kohvi ära, et kangust saada või valesti rõstitud kohvi ja jääb järgi, kas hapu või veel hullem kopitanud maitse. Joon palju ise kohvi ja juba 40 a. jahvatan ise ube ja valmistan kohvi. No ei ole enam see hea kohvi mida vanasti jõin. Siin joon päevas oma 10 tassi ja ei ole veel ära surnud ja pole ka südame pärast pidanud arsti juurde minema. See kohvi on lahja mis müügis, kohvioad ja jahvatatud pakendid on veel lahjemad ja kui olen tassi seda joonud siis rohkem ei soovi. Reisides ostes kohvi ja juua seal on kohe tunda, et see on hea kohvi. Kohe naudin seda kohvi seal reisides. Siin pean leppima lõrriga ja tänu sellele joon ka palju. See kohv siin ei ole tervisele ohuks, kuna kofeiini sisaldus on sees väike.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis