(PantherMedia / Scanpix)

Naised võiksid rinnahoidjat mitte kanda, leiavad teadlased, sest see kahjustab tegelikult nende tervist.

Rinnahoidjate eesmärk on hoia naiste rinnad liikudes paigas. Eriti oluline on see neile, kellel on suured rinnad – nende rindade raskus võib kaasa tulla isegi seljavalusid, kirjutab Healthy Food House.

Kuid ometi, Franche-Comte ülikooli professor Jean-Denis Rouillion nendib, et tegelikkuses ei aita rinnahoidja kaasa ei rindade toetamisele, seljavalude vähendamisele ega ka enneaegsele lõtvumisele. Sellistele tulemustele jõudis ta üle 15 aasta kestnud uuringus, milles osales 330 18-35 aastast naist. Ja tegelikult olid tulemused hoopis vastupidised – neil naistel, kes lõpetasid uuringu kestel rinnahoidja kandmise, tõusis rinnanibu kõrgus lausa seitse millimeetrit.

Lisaks on leitud, et noorematel naistel suurendab rinnahoidja mittekandmine kollageeni tootmist, mistõttu on nende rinnad palju elastsemad ja pringimad.

Rinnahoidja kandmine võib aga kaasa tuua vereringehäireid ning vähendada rindade üldist toonust.

Kui rinnahoidja mittekandmine tundub liialt järsk muutus, võiks vähemalt jälgida, et see ei oleks kulunud ning oleks õiges suuruses – siis on võimalikud kahjud väiksemad.

Jaga artiklit

24 kommentaari

N
N  /   15:56, 20. märts 2017
käin kogu aeg ilma k.a rannas
-
--  /   23:16, 19. märts 2017
Rinnahoidja on tänapäeva korsett. Kust siis pesutöösturid raha saaksid, kui paljud daamid selle vidina kandmisest loobuksid? Sukahoidjad ja kombineed on juba ajaloo prügikasti lennanud. Pelgalt püksikeste tootmine tooks vähe tulu. Et naisi veel rohkem pesu tarbima sundida, on välja mõeldud lausa uus toode - öörinnahoidja (night bra).

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis