(PantherMedia / Scanpix)

Esmaspäev on paljudele tööinimestele sinine - pärast vaba nädalavahetust tuleb end varakult voodist välja ajada ja tööle minna. Ja seal püüda asjalik olla ning endast parim olla.

Miks esmaspäevad niinimetatult sinised on, veel väga täpselt seletada ei osata. Küll aga on kirja pandud mõned punktid, mis sinisest esmaspäevast sinise teeb. Kui neid, Expresseni väljatoodud fakte meeles pidada, ehk õnnestub tulevased esmaspäevad veidi kergemini üle elada?

* Esmaspäeviti on inimesed vähe maganud. Reeglina on nii, et nädalavahetusel ollakse kauem üleval ning unerežiim läheb paigast. Sestap ei tule ka pühapäeval uni õigel ajal ning esmaspäeva hommikul ollakse vähese uneaja tõttu unised olla.

* Esmaspäeviti on inimesed stressis. Terviseuurijad on täheldanud, et pärast lõõgastavat nädalavahetust tunnevad inimesed end esmaspäeviti stressis.

* Esmaspäeviti on enesehinnang madal. Nädalavahetused kipuvad ikka kaasa tooma söömaorgiaid. Kui siis tundub see tore, hakatakse esmaspäeval toiduga patustamist kahetsema. Seepärast tuntakse end vähem ilusamatena ning see kahandab enesehinnangut. Muide, esmaspäeviti alustatakse kõige rohkem ka dieete.

* Esmaspäeviti tervis viletsam. Ei tea, kas põhjuseks on nädalavahetuse ebatervislikud eluviisid või keha reaktsioon stressile, kuid statistika näitab, et suurem osa infarktidest tekib ja südameprobleemidest ilmneb just esmaspäeviti.

* Esmaspäeviti on inimesed rahulolematud. Reeglina hakkavad inimesed tööle mõtlema juba pühapäeva õhtul ning kõigist eelnevatest punktidest lähtuvalt ei ole esmaspäeviti töö kvaliteet ja tulemuslikkus just parim. Kuid seda mõistetakse ning sestap pole suurem osa töötajatest ei enda ega oma tegevusega sel nädalapäeval rahul.

Jaga artiklit

2 kommentaari

I
Inimesed kipuvad teisi töölisi taga kiusama ja vahel räägivad inetusi,milline keegi on ja milline mitte!  /   20:46, 20. märts 2017
Uue nädala algus alagab meie igaühe jaoks väga erinevalt."Inimesed kipuvad teisi töölisi taga kiusama ja vahel räägivad inetusi,milline keegi on ja milline mitte".No tegelikult lausa kahju on valel ajal pealt kuulata,mida keegi kellelegi ütles või mida tegi.Jätaks siis pigem inimesed rahule ja las igaüks tegeleb oma ülesannetega.Hiljuti meil töö juures nuriseti ühe naise üle reedel 17.märtsil kella 10:39 ajal "Et oh issand kui väsinud näoga naine,huvitav mida ta küll öösel teeb".Siis 16.märtsil neljapäeval kella 14:19-14:31 ajal hädaldati ,et "Nägid vää,panid tahele,sellel naisel on väsinud ja kuivale jäänud nägu peas".Mis veel? Ma ei vii enam kellelegi kommi,teate mis sellel peale öeldi? Oli aasta 2016 1.aprill reedene päev.kell oli 11.58. Need kommid on tööle kõigile toodud maiuspalaks ja eneserahuldamiseks".Pidime algaval esmaspäeval tõega kõigi poole olema alates kella 8:32-9:29.vahel.Meil tuli ilmsiks nii palju asju,mis kõiki enamasti kahetsema pandi.Teemaks oli reeglite rikkumine ja mitte kinnipidamine.Ja mis mind mõtlema pani oli teiste taga kiusamine ja solvamine.Kui oledki erivajadustega inimene,siis sa lõpuks näed juba kohe kaugelt ära millega või kellega on sul tegu.Tahad ikka kõigile head,aga sinu kuuldes öeldakse häbiväärseid asju.Mida ütleb vanasõna" Kõik mis teisele teed või ütled,läheb ringiga tagasi".Igal oinal on oma mihklipäev".Korduvalt on räägitud,et varem või hiljem tuleb kõik halb välja.Mul on vedanud,et ma ei tunne mitte mingit viha,millega me niikui nii kusagile ei jõua.Tahan rohkem kõigile head ja paremat.Need kes meist elu jooksul halvasti mõtlevad,kahetsevad seda pattu oma hinges terve elu.Ma võtan elu sellisena,mis mulle ja teistele on selles ilmas loodud.Ja mida võiksin veel tahta.
N
Noh  /   12:00, 20. märts 2017
Esmaspäev on parim päev arginädalas, sest eelmisest nädalast ollakse välja puhanud. Reede on mu meelest halvim, sest sel päeval tahavad kõik sinust midagi saada... Aga see on mu isiklik arvamus. Hästääg nolifer.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis