1
foto

Depressioon on midagi enamat kui lühiajaline halb tuju või kurbus, depressioon on haigus. Kuidas seda ära tunda, vaata videost.

Me kõik tunneme end aeg-ajalt halvasti: oleme kurvad, pettunud, solvunud, ärritunud, masendunud – need on normaalsed tunded reageerimaks igapäevaelu tagasilöökidele ja ebaõnnestumistele, need on tunded meie elust, kirjutab portaal Peaasi.

Depressiooni korral on inimesel raske oma igapäevase eluga toime tulla ja ta on kaotanud lootuse, et tulevikus võiks paremaks minna. Ta tunneb end masendunult ja õnnetuna enamuse ajast pikema perioodi, vähemalt kahe nädala vältel. Depressioon mõjutab oluliselt nii vaimset kui füüsilist heaolu. Depressiooni võib kirjeldada kui “olen täiesti masendunud ja tühi” ning “kõik on lootusetu”.

Depressiooni kogemus võib igal inimesel olla erinev. Depressioon on väga mitmepalgeline haigus ning sel puudub üks ja kindel sümptom, kuid on teatud kindlad sümptomid, mis depressiooni korral esinevad. Sümptomid peavad olema kestnud kahe nädala vältel, ühekordne kogemine ei ole depressioon. Depressiooni sümptomid väljenduvad käitumises, mõtlemises, tunnetes ja keha füüsilistes reaktsioonides.

Vaata videost, mida räägivad depressioonist sellega kokku puutunud inimesed.

Jaga artiklit

2 kommentaari

T
tean  /   17:56, 28. märts 2017
mida see tahendab. Tapselt nii ongi, mitte miski ei huvita, kui tekibki mingi mote, siis jargmine mote on milleks? kellel seda vaja on, keda see huvitab. Tegin pilte kevadest, lindudest, poletasin cd-ele, nuud motlen, kes neid vaatab, keda huvitab, milleks ma seda teen. Tuhi vaev.
M
maali  /   09:51, 28. märts 2017
tunned ära ja sinna see jääbki vaid perearst peab sind närvihaigeks

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis