Meeled

Loe, milline on odavaim ja kättesaadavaim viis tervise parandamiseks 

Õhtuleht.ee, 27. märts 2017, 16:50
 PantherMedia / Scanpix
Kui inimesel on raske, soovitatakse tal naeratada. Ja mitte asjata - see muudab olemise helgemaks ja mõjub ka tervisele hästi.

Kuidas, toob välja Psychics Universe.

Samal teemal

* Naeratamine vähendab stressi. Naeratamine aitab vabastada endorfiine ehk hea enesetunde hormoone, mis tasakaalustavad stressiga seotud hormoone nagu kortisool ja adrealiin.

Kansase Ülikoolis tehtud uuring näitas, et nende katsealuste, kes stressirohkeid ülesandeid täites naeratasid, pulsisagedus oli madalam ja nad olid rahulikumad, kui need, kes jäid ülesandeid sooritades tõsiseks. Pane tähele – kuigi tõelisest hammaste ja säravate silmadega naeratusest on rahu säilitamisel kasu kõige rohkem, ajab asja ära ka võlts naeratus.

* Naeratamine tõstab tuju ja tugevdab immuunsussüsteemi. Nagu ülalpool mainitud, aitab naeratamine vabastada endorfiine, mis aitavad parandada sinu tuju. Lisaks aitavad need hormoonid tugevdada ka immuunsust. Nimelt - õnnelikud inimesed on tervemad, sest kui sa oled õnnelik, siis oled sa ka rahulik. Kui sul pole pidevat stressi, siis jääb immuunsussüsteemil rohkem aega võidelda haigustega!

* Naeratamine on odavaim viis tervist parandada. Tasakaalustatud toitumine, trenn, piisav veejoomine, vitamiinide ja toidulisandite söömine, regulaarne arstlik kontroll – kui sa kõigile neile tervist edendavatele tegevustele mõtled, siis tuleb iseenesest väsimus peale. Naeratus teeb sind aga reipamaks ning on üks odavamaid ja lõbusamaid asju, mida oma tervise heaks teha.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee