Tänapäeval muutub internetisuhtlus nii noorte kui ka vanemate seas juba populaarsemaks kui helistamine. Veebi vahendusel suhtlevad nii sõbrad omavahel, vanemad lastega kui ka tööandjad alluvatega. Nüüd on võimalus netis rääkida ka professionaalsete ämmaemandate ja imetamisnõustajatega naise või lapse tervise teemadel.

 Arusaam, et ämmaemand on vaid raseduse ja sünnituse spetsialist, on iganenud müüt. Tegelikult õpib ämmaemand ülikoolis neli ja pool aastat, läbides kõik naise tervist puudutavad ained ja praktikad. Seega on tegemist tervishoiuspetsialistiga, kes tunneb tervet naise elukaart sünnist surmani. Meie poole saavad pöörduda kõik tüdrukud ja poisid, naised ja mehed, kellel on naise või lapse tervist puudutav küsimus.

Tänasest avati Callmidwife.com lehel ämmaemanda Live Chat ehk reaalajas toimuv kirjalik nõustamisteenus. Siiani on ettevõte MiaMed OÜ tegutsenud ämmaemanda nõuandetelefoni 12252 opereerimisega.

Nõuandetelefoni 12252 töö käigus selgus, et paljud kliendid soovivad oma probleemidest ka pilte saata. Siiani oli see väga keeruline, nad saatsid pildi e-kirja teel ja helistasid seejärel uuesti tagasi. Samuti on palju naisi ja mehi, kes ei soovi helistada ja tahavad anonüümselt kirjutada. Nüüd on see võimalus olemas ja ka telefoniteenus jääb edasi püsima. 

Lähipäevil avatakse Live Chat teenus ka Venemaal, kus esialgu on Peterburi naistel ja meestel võimalus kasutada tasulist veebisilda Eesti ämmaemandatega.

Ühe Live Chati 10-minutilise sessiooni hind on 5 eurot, kuid sessioon ei katke automaatselt aja täitudes. Ämmaemand annab 10 minuti möödumisel märku vestluse lõpetamiseks, poole lause pealt nõustamist ei katkestata.

Live Chati kasutamiseks tuleb sisestada oma e-posti aadress, kuid täieliku anonüümsuse soovi korral saab kasutada väljamõeldud vormi. Sellisel juhul tuleb arvestada, et pole võimalik e-posti teel saada vestlusest tehtud transkriptsioone.

Jaga artiklit

1 kommentaar

M
Maarika  /   09:42, 21. apr 2017
Nii tore, saab nüüd välismaal elades kasutada kodust teenust :)

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis