"Kvaliteetne töö tähendab ka kvaliteetset puhkust. See on oluline, et säiliks meie tervis ja teeksime tööd ohutult,“ rõhutab Maret Maripuu. (PEETER LANGOVITS)

Uued tööajavormid muudavad töötamise paindlikumaks ja mugavamaks, kuid nõuavad senisest suuremat tähelepanu töö ja puhkuse mõistliku tasakaalu leidmiseks.

Täna räägiti rahvusvahelisel töötervishoiu ja –ohutuse alasel konverents „Kas aeg tapab?“ uutest tööajavormidest, muutunud tööajast, selle mõjust töötamisele ning töötaja tervisele.  

Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu ütles avakõnes, et uued tööajavormid muudavad töötamise paindlikumaks ja mugavamaks. „Kaugtöö võimaldamine algab usaldusest – kas tööandja usaldab, et töötaja täidab tööülesandeid ka kontorist eemal olles. Töötaja peab usaldust oma hea tööga õigustama,“ ütles Maripuu. „Samas tähendab suurem paindlikkus sageli aga seda, et ajataju ja piirid kaovad ja inimene teeb kauem tööd. Kvaliteetne töö tähendab ka kvaliteetset puhkust. See on oluline, et säiliks meie tervis ja teeksime tööd ohutult,“ lisas ta.

Jaga artiklit

8 kommentaari

V
Vana  /   09:12, 26. apr 2017
Kodus töötamine on sageli firmasisese korruptsiooni allikas ja ka väljendusvorm. Aga eks iga ülemus ise teab, kuidas ta ennast kehtestab.
Hoopis olulisem on muuta tööseadusandlust ja maksuseadusi nii, et oleks võimalik tööd teha "poole kohaga". Muidugi võib seda ka praegu teha, tööandjate sellekohane jäikus on suuremalt jaolt atavism aga õige oleks ikka riigipoolne selgesõnaline heakskiit ja toetus. See võimaldaks vanemate töötajate "väljasöömist" ja koondamist pehmendada ning annaks noortele võimaluse tööturule siseneda.
"
"Tee tööd, siis tuleb armastus"!  /   08:29, 26. apr 2017
Kas arvate, et see hüüdlause kuulub töölistele? Valesti siis arvate. See hüüdlause on tööandjate meelitus töölisele. Mis sai "Põrgupõhja" Jürkast kui Kaval-Ants ütles: "Tee tööd, saad õndsaks"? Viskas Vanapaganalgi närvi üle, kuigi omal Põrgus igavene heaolu olemas. Kui töö eest saadav ei lase ära elada, pole armastusest enam tolku. Mõelge, kas "Tee tööd, siis tuleb armastus", peab ikka paika? Ei maksa ikka endale kõiki hüüdlauseid pähe taguda.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis