"Usalduslikkus, oma perearsti hoidmine ja väärtustamine annavad hea suhte loomiseks suurepärased eeldused. See suhe on kahepoolne – nii saab arst omalt poolt tagasi anda teadmised ja kompetentsi, et patsiendid tunneksid ennast tervisesüsteemis julgemini ja hoituna," ütleb Diana Ingerainen. (Heiko Kruusi)

Täna, 19. mail tähistatakse kogu maailmas perearstide päeva, mil pööratakse rõhku perearsti ja patsiendi omavahelistele suhetele.
 
Eesti Perearstide Seltsi juhi Diana Ingeraineni sõnul oskavad patsiendid head perearsti väärtustada. „Usalduslikkus, oma perearsti hoidmine ja väärtustamine annavad hea suhte loomiseks suurepärased eeldused. See suhe on kahepoolne – nii saab arst omalt poolt tagasi anda teadmised ja kompetentsi, et patsiendid tunneksid ennast tervisesüsteemis julgemini ja hoituna,“ ütleb Ingerainen.

„Patsientide rahulolu perearstidega on väga kõrge ning usun, et ka see on usalduslike suhete üks näitajatest,“ lisab ta.

Perearstide päeva keskmes on perearstide rolli tunnustamine, sest just perearstid pakuvad personaalset, terviklikku ning järjepidevat ravi kõikidele oma patsientidele.

Perearstide päeva traditsioonile pani alguse  perearste ühendav organisatsioon WONCA (World Organization of Family Doctors) 2010. aastal.

Jaga artiklit

2 kommentaari

7
77  /   12:14, 19. mai 2017
Minu hädad kõik tingitud perearsti valediagnoosidest ja tegemata jätmistest.
I
irw  /   11:18, 19. mai 2017
täna on endise nõukogude pioneeriorganisatsiooni sünnipäev hoopis.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis