Reet Aus. (Tiina Kõrtsini)

“Esimese lapse sünd oli planeeritud suur elumuutus. Tundsin, et nii palju on juba tehtud ja nii palju on kogemusi, et olen küps seda sammu astuma. Ometi polnud ma kõigeks, mis kaasnes, kaugeltki valmis. Muidugi olin kuulnud, et pärast lapse sündi elu muutub ja magada pole aega, ent sellest pole võimalik teoreetiliselt aru saada. Alles siis, kui asi käes, mõistad, et teine inimene määrab nüüd su elu. Olles harjunud elama oma soovide keskselt, nagu mina olin, pole see elumuutus väga lihtne.

Poegade sünd elu enam nii palju ei muutnud: "Kui mõistad, mida emaks olek tähendab, siis laste sündlisandumine sinu elukorraldust eriti palju ei lõhu. Kohaned, saad aru lastega koos kasvamise mõnust ja võlust, aga ka keerukusest. Sätid oma elu nii, et kõigil oleks hea. Enne lapsi ma kulutasin aega. Nüüd tean hästi, misda saab teha 15 minuti jooksulga. On tähtis teha ühte asja korraga sada protsenti. Teed ära ja võtad järgmise."

Allikas: Pere & Kodu

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
turist  /   15:53, 21. mai 2017
Reet Aus on oma ühe kunagise intervjuuga väga palju aidanud ka mind oma emotsioonidega toime tulema. Kui ta esimene laps alles sündinud oli ja ta rääkis, kuidas emaks ei sünnita, vaid õpitakse lapse kõrval ja kui raske oli üleminek ainult enda elu elamiselt, lapse ja enda elu elamisele. Täpselt seda intervjuud ei mäleta enam, aga väga palju äratundmist oli seal, kuida sma oma emotsioonidega võitlesin ja kohutavas depressioonis magamatuse, abi puudumise ja pidevalt nutva lapse pärast olin. Suur tänu talle selle kunagise intervjuu ja avameelsuse eest!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis