(PantherMedia / Scanpix)

Üle maailma levib ohtralt toitumistrende, mille järgijatele lubatakse suurepärast vormi ja tugevat tervist. Neid lubadusi ei maksa aga pimesi uskuda. Näiteks siin väljatoodud kolm toitu su tervisega kindlasti imet ei tee.

* Spirulina. See sinivetikas sisaldab kolm korda rohkem valku kui punane liha ja on taimne B12-vitamiini allikas, kirjutab news.com.au. Sellelt taimelt ei maksa imet oodata, sest see võib kehas B12-vitamiini kogust vähendada. Spirulina sisaldab nimelt aineid, mis võivad takistada selle vitamiini imendumist.

* Kookostooted. Kookosrasvad on viimase aja trend. Kuid kasu on neist ainult laktoositalumatusega inimestele. Kookosjogurtis ja teistes piimatooteid asendavates toodetes napib luudele tarvilikku kaltsiumit ja valke.

* Puhas toit. Clean eating ehk puhta toidu söömine on maailmas üha rohkem levinud. See pole iseenesest halb, kuid kui mitmekesise toitumise asemel keskendutakse sellele, mis on paha, võivad tulemuseks olla toitumishäired.

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
teretali  /   17:40, 27. mai 2017
nüüd hakkavad veel kookose rasva ka maha tegema,
sedasi egdasi siis jääb mõnele mulje, et loomarava on ka vajalik süüa naturaalsete õlide ja rasvade asemel milleks ei pea eluslihaseid olendeid mõrvama
O
Oeh..  /   13:44, 26. mai 2017
Aitan kaaslugejat siis.
Eristatakse punast liha (lamba-, talle-, hobuse-, veise-, vasika- ja sealiha), valget liha (linnu- ja küülikuliha) ning tumedat liha (ulukiliha).
Ning "puhas toit" (kõlab totralt - nõustun) tähendab töötlemata või võimalikult väheselt töödeldud toitu. Ehk siis toit selle naturaalsel (puhtal) kujul.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis