47 kommentaari

R
Rob  /   15:06, 2. juuni 2017
Huvitav mis siinse kommentaariumi keskmine kehamassiindeks on ? Ma pakun et üle 40'ne.
H
huvitav ...  /   14:19, 2. juuni 2017
... millisele pakendile tuleks üleüldiseks hoiatuseks panna haigete ajude toodetavad ideed?
T
täitsa haige  /   11:39, 2. juuni 2017
idee, algselt tõenäoselt mõeldud ühiskonna šokeerimiseks ja endale tähelepanu tõmbamiseks. Aga mul hoopis parem mõte!!! Paneme hoopis toiduainetele paksumaksu, siis saab suhkrumaksu ära jätta - valitsus ju hoolib meie tervisest. :)
S
Suitsu lebra  /   09:29, 2. juuni 2017
Suitsetaja ohustab mittesuitsetajaid, kes on palju vastuvõtlikumad sellele tubaka mürgile, kui nad ise! Millega see paks teisi tänaval ohustab, on nakkav või? See suitsu lebra levib õhus meetreid, millest tänaval ei saa üle ega ümber! Tundub, et suitsetajad on omal ajutegevuse ka küdema pannud.
J
Juhan.  /   08:28, 2. juuni 2017
Kui oled näljapistetuses tuleb sinu pilt panna toidupakile.
A
Artikli lõpp: "Mida arvad sina"?  /   06:25, 2. juuni 2017
Mina arvan, et diskrimineerimisega ei lõpe asjad kunagi hästi.
N
Nojah  /   01:39, 2. juuni 2017
Aga haiglates tiirutavad valgetes kitlites paksud. No miks need medtöötajad siis kaalu ei korrigeeri. Nimetage ometi kord see teadlaskond, kes on kehtestanud üleilmselt inimese kaalunäidud! Mille alusel? Ja miks ei keelata ära näiteks sumot, igasuguseid maadlusi rasketele meestele ja ka naistele, raskuste tõstmist ja sada tegevust veel.
M
mari  /   21:59, 1. juuni 2017
Väike surts kuluks liiga paksudele ära küll. On ikka häbi asi, kui inimene liiga lodevaks muutub. Hullem veel, kui ta selle juures endaga rahul ka on. Tegu on ju ikkagi tervisega!
K
kehakaal  /   21:33, 1. juuni 2017
Inimese kasv ja tema keha konstitutsioon on geneetiliselt determineeritud, tahame seda või ei taha. Inimeseasvu kuidagi muuta ei saa, ka mitte venitades või kokku surudes. Mingil määral saab reguleerida kehakaalu ja seda ainult suure tahtmise ja tahtejõuga. Inimese halvustamine tema kehakaalu tõttu on tegelikult võrdväärne alavääristamisega lühikese või pika kasvu pärast, seega diskrimineerimine.
N
Nu see...  /   20:55, 1. juuni 2017
...on nüüd küll rumal idee.Tänavad on pakse inimesi täis,aga ei mõju midagi ja erinevad toidud mõjuvad erinevatele inimestele erinevalt!!! Loll jutt suhu tagasi!!!
T
Triin  /   20:37, 1. juuni 2017
Keegi võiks lollust ka halvustada ja paheks pidada. Viimasel ajal levib see lausa kulutulena.
K
keda  /   20:06, 1. juuni 2017
kotib mingi pilt suitsupaki,olen terve elu teda vedanud ja ei nuta mingite haiguste järgi.See kes ei tõmba suitsu arvab et ta on ilgelt terve või,need lähevad veel varem oma muude vigadega mullatoidule
S
See  /   19:37, 1. juuni 2017
on minu asi,mida ma söön ja,kas ma suitsetan või ei!Leian,et see on inimõiguste otsene piiramine kui keegi otsustab minu eest,mis on mulle hea või,mis ei ole!
C
c  /   19:11, 1. juuni 2017
See ei ole hea mõte.
V
Vastaline  /   19:10, 1. juuni 2017
Kui toidupoodi (ketti) sisse astud, lähed nagu miiniväljale. Väidan, et vähemalt 95 protsenti kaelamääritavast ei ole nii või teisiti tervislik. Sealhulgas tõstab kehakaalu. Pead olema tark nagu professor ja ettevaatlik nagu minöör, et sealt terve nahaga pääseda. Vaat meie ei ole enamjaolt professorid ja minöörid. Ketikoerad muudkui mõtlevad välja nippe, kuidas me ikka rohkem saasta ostaksime ja rõõmsalt lähemegi õnge. Mesijutt ja säravad pakendid, ostadki "prooviks" pasteedi jahvatatud lehma pealuust ja naftast aetud rasvast ning koogi millest 75% moodustab maisisuhkur. Mis ime, et paksuks lähed.
E
ei tea, miks modereerite?  /   18:48, 1. juuni 2017
Kas moderaator on anorektik?
H
Häbi  /   18:47, 1. juuni 2017
peaks olema selliseid artikleid trükkida! Inimene, kel tervisega suured probleemid ja hormoonravi tagajärjel paksuks läheb ei pea oma kaalu häbenema. Kui keegi end ka lihtsalt paksuks sööb, on ta oma toidu eest raha maksnud ja teised pidagu oma näljane suu kinni, ning maksku spordisaalide lollidele nõustajatele kogu oma palk, et aju puudujääke korvata.
M
mikk  /   20:35, 1. juuni 2017
Paksuks minnakse AINULT ülesöömisest.
M
m50  /   16:49, 1. juuni 2017
Meie kliima on ka p...k , see ei soosi väljas viibimist . Suve on ehk 2 kuud .
S
spordihuviline  /   16:46, 1. juuni 2017
Väga põhjalik kommentaar ja seletus asjale juurde, ei mdiagi halba ja moderaator saadab modereerimsiele...Kas olete tervise asjatundja või olete ise arst, et teate paremini, millest tuleb ülekaal?! Anna mõistust! Aga vat halba kommentaari ma siia ei kirjuta ikkagi, modereerige palju tahate.
S
spordihuviline  /   16:43, 1. juuni 2017
Ei oleks vaja sellist pilti. Iga inimene peaks sie vaatama, mida sööb ja milles on tema probleem...Paksust tekitavad peale rämpstoidu veel: tervise halvenemine, mitmed haigused, sünnitus, stress, pikaegne depressioon, lahutus, lein, elukoha muutus, väga halvad või halvad suhted, solvumine, ebaõige öö ja päeva režiim, võlad ja jätkuvad võlad, ebaõiglus...palju asju veel ja siis on inimesele ükskõik,milline ta välja näeb.
N
Nälg  /   17:05, 1. juuni 2017
Huvitav, et näljalaagrites kunagi olid kõik inimesed ühtemoodi kiire ainevahetuse ja väikese kondiga. Ûldse polnud tervise ega muid hädasid vist.
P
PPV  /   08:21, 2. juuni 2017
Sa mõtled neid töö ja puhkelaagreid?
Seal said inimesed üsna kiirelt ideaalkaalu aga mingil põhjusel kaalulangetamist jätkati ja enamusele lõppes see surmaga(muude tervisenäitajate kohta aga on info puudulik).
M
mis  /   16:40, 1. juuni 2017
on kellegi asi,milline ma olen.see ei ole teie s.-kottide arutada.iga inimene elab oma elu ja teie ei dikteeri kuidas ma pean elama.kui sinu ajumaht on nii väike,kuhu sinu pildi peab panema.
Maksumaksja  /   16:53, 1. juuni 2017
On ikka minu asi küll kui sa ülekaalust tingituna haigekassa reservidest oma suhkruhaigust, infarkti, haigeid jalgu, vähki vms minu kulul ravid. Ravi saamisel on kõik õiged mehed rinnule taguma ja nõudma. Aga muidu ülbitsevad, et teen oma tervisega, mis tahan.
T
to maksumaksja  /   17:15, 1. juuni 2017
Vaidleks vastu, neid haigusi on põdemas ka kõhnad inimesed. Tean omastkäst kõhnasid inimesi kellel oli infarkt, vähk ja suhkruhaigus.
E
ehh, inimene  /   17:30, 1. juuni 2017
kõik on maksumaksjad, sa pole ainuke ja tõepoolest, kaalust juurdevõtmisel on mitmeid põhjuseid, niisama lahmida ei maksa.
M
maksumaksja  /   19:12, 1. juuni 2017
Maksumaksja, Te pole ainuke, kes makse maksab. On ka inimesi, kel on ainevahetus aeglane ja ta võib näljutada ennast aga peenemaks ei jää. Arvate, et see kõhn on tervem? Näen küll arsti vastuvõtul, et seal on pingil on istujad saledad ja ehk 1 tüsedam. Millest siis nemad haigeks jäävad, kui on saledad? Paljudel inimestel ei ole hambaid suus, et toitu närida sada korda läbi enne ja neelavad alla närimata toitu. Ka see tekitab tüsenemist. Me ei ela USA kus haigekassa maksab kinni maovähendamist ja hiljem rippuva naha eemaldamist. Meie haigekassa ei maksa midagi kinni. Nii, et pole mõte röökida, et maksad.
J
jah  /   19:22, 1. juuni 2017
kui juba kõhnad on paljud haiged, mis siis paksust veel rääkida. neile ei tohi keegi midagi öelda. ja kui riiakalt oma õigusi nõuavad.
M
Mida teha anorektikutega,kes istuvad arsti vastuvõtul ja invaliidistuvad?  /   09:10, 2. juuni 2017
Kas siis anorektik ja kõhna on tervemad?
M
Milla  /   16:40, 1. juuni 2017
Aga mis lollidega teha? Kuidas neid maksustada ja kuhu neile hoiatavad pildid kleepida?
!
!!  /   16:13, 1. juuni 2017
Väga tihti tuleneb inimese paksus tervislikest põhjustest, mitte keegi ei taha meelega paks olla. Avalik häbiposti seadmine suurendab stressi ning stress omakorda taas tõstab kehakaalu. Inimene võiks veidi ennast teemaga kurssi viia, enne kui suu täis võtab ja rumalusi ütleb.
S
Suu  /   16:59, 1. juuni 2017
Ei tule see paksus kellelgi kusagilt mujalt sisse kui suust. Tuleb rohkem suud kinni hoida. Head vabandused on need suured kondid ja haigused
T
tuleb jah  /   17:33, 1. juuni 2017
mõnel juhul suust sisse, kui saad hormoonravi, on selliseid haigusi kahjuks. Ma arvan, et arstid peaksid sellest rääkima, mitte mingid isehakanud dieeditajad.
  /   19:23, 1. juuni 2017
sellised on üksikjuhtumid, enamus ikka õgardlus.
H
Haige  /   20:01, 1. juuni 2017
Mina saan ka hormoonravi, kuid toitun teadlikult ja olen sale. Nõuab iseloomu, kuid täiesti võimalik.
S
Suu  /   17:00, 1. juuni 2017
Ei tule see paksus kellelgi kusagilt mujalt sisse kui suust. Tuleb rohkem suud kinni hoida. Head vabandused on need suured kondid ja haigused
A
Argo.  /   01:37, 2. juuni 2017
Keda huvitab mida sa "suu" arvad??
S
steve millerile  /   15:52, 1. juuni 2017
Aga anoreksikute pildid, kuhu need siis jäävad. Sa to..la, pane ennast p..õl..ema. Kas oled ikka terve, kui abi vajad, võin sulle mõne hea psühhiaatri soovitada.
V
vaal  /   15:29, 1. juuni 2017
ainevahtushäire sunnib mind igapäev pitsat sööma,ja kui palju palju söönud. Siis nõuan riigilt toetust, kuna ei jõua järgmise järele minna :D paksute, suitsetajate jne narkokaanide ravi on jama, tuleks lollust ravida!!! Mis järgmiseks hakkame alumise augu kaudu toitu sisse ajama, kuna muidu kuluvad hambad ja söögitorus on imelik tunne kui selles on toit!!
A
alandatu  /   15:20, 1. juuni 2017
Sellepärast ma ei julgegi vesiaeroobikasse vm trenni minna, et kardan mõnedes nn normaalsetes tülgastust tekitada. Nemad ei tea mu kaaluprobleemide põhjusest midagi, aina kordavad, et niipalju kui suhu läheb, peab ka ära kulutama. Ma pole kiirtoitu õgiv rumal ameeriklane, aga olin juba viieselt 2X suurem kui eakaaslased. Loomulikult ka narrimised, eraklus jne. Ma ei tea, kas peaks end avalikut ära tapma, et mõni saaks ometi oma paksuvihkamisetungi rahuldada.
E
Ei ole hullu  /   20:06, 1. juuni 2017
Sõida rattaga, jaluta metsas või mine jõusaali. Kirjuta Kiivikale, tema teab toitumisest kõike ja jõusaalis ei naera sinu üle ka mitte keegi.
A
Argo. Ei ole hullule  /   01:40, 2. juuni 2017
Oled sa naermise kohapealt kindel? ma loen kommentaare, ja oh ime...
Aga mis on see üldse kellegi teise asi kui paks keegi on??
Minu teha oleks siis ma kehtestaks eneseimetlemise maksu saledatele
J
julius  /   15:19, 1. juuni 2017
Milleks piirduda sellega? Kindlasti leiab veel kedagi, keda häbimärgistada. Näiteks alkoholipudelile pilt asotsiaalist, salatilehe pakendile pilt anorektikust jne. Alakaalulisus on tervisele tegelikult ohtlikum, kui kerge ülekaal. Eriti väikesed rõivad tuleks ka maksustada. Võimalusi on lõputult.
Lollakas artikkel  /   15:04, 1. juuni 2017
Inimene suitsetama ei pea üldse,ei palju ega vähe,Sööma peab küll ja mitte ainult põõsa alt rohtu,kus pakendit ei ole. Igasugust jama see leht ka kirjutab.
H
Hiljuti juhtusin trammis   /   14:58, 1. juuni 2017
koos nooremapoolse hästi riides mehega, kel oli kaasas pisike poiss, kelle eest ta hellalt hoolitses. Mees oli tõesti ümmarguselt paks, nagu heinasaad. Arvan, et tal oli see ülekaal ainevahetusehädadest, mitte vale toitumisest.
Samas need maovähendusoperatsioonid ajavad ka hirmu peale.
Ja ega kümnete kilode mahavõtmise järel keha ka just kütkestav pole.
Aga tervis pikemaks ajaks on ikka kõige tähtsam.
F
FAT Admirer  /   14:49, 1. juuni 2017
Paljudele meestele meeldivad paksud naised. Hea kui ilusate tüdrukute pilte näha saab.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis