25 kommentaari

H
hoolimatus  /   20:57, 19. juuni 2017
Perearst ei teinud pikaajalise haiguse ja köha puhul isegi vereanalüüsi ega kopsuröntgenit ega mitte mingit diagnostikat, kopsuvähk avastati alles siis, kui inimene enam köhahoogude vahel hingata ei saanud ja erakorraline arst tegi vereanalüüside põhjal kohe kindlaks vähi olemasolu, selline perearst tuleb kohtusse kaevata ja kahjutasu välja nõuda, sest on hoolimatu, vereanalüüside, röntgeni ja muude läbivaatuste tegemine ei ole midagi ulmelist, et perearst nendele ligi ei saaks, järelikult ükskõikne ja hoolimatu.
T
to: H  /   16:57, 17. juuni 2017
Jutt pole polikliiniku seina peal olevast hinnakirjast! PERH-is on tasuline visiit 75 euri, ja mida te loodate selle eest saada? Olin lihtsameelne, ja sain valusad vitsad!!! Kui sulle opp lõpuks ära tehaksegi, siis edasine on sinu enda asi - haav võib rahulikult mädaneda ka haiglas olles. 3 nädalat ei vaadanud seda ükski arst, ka opereerinud kirurg muidugi. Noorukesed õed vaid kord päevas. Tagajärjeks uus opp ja raske järelravi. Keegi ei vastuta, ja kaevata (mis seegi tagantjärele aitaks) pole kuskile - kõik ju omavahel head tuttavad ja kolleegid. Ning haigla salapärasesse infosüsteemi (mida patsiendid kunagi ei näe!) ilmub suure tõenäosusega sind "iseloomustav" sissekanne. Teistele arstidele hoiatuseks!
K
kaa  /   13:04, 17. juuni 2017
kardan perearsti nii hirmsasti,et enne lähen psühhaatrile ja tema teeb mind tuimaks,et valusid jõuan kuidagigi välja kannatada.
N
Nnn  /   11:42, 17. juuni 2017
Neid inimesi on palju kes on hiljaks jäänud... Sest perearst ei usu vōi ei viitsi
M
mul  /   10:46, 17. juuni 2017
tuttav kurtis kolm aastat järjest, et kaal langeb, perearst ütles selle peale, et tore ju, hiljem selgus, et neeruvähk, neljas staadium
O
Oleks  /   20:42, 16. juuni 2017
ainult see perearst rahval üleval pidada. Õde ikka ka istub ja siputab jalgu.
J
JUHAN  /   20:41, 16. juuni 2017
Ka minu vend ning õde said oma vähist teada alles siis, kui need oli juba neljandas, s.o. lõpustaadiumis. Ja sedagi siis, kui perearst lõpuks ära tüdines iga kuu kabustega kohal käivast patsiendist ja hädalised lõpuks oma kalast ära, pealinna spetsialistide juurde saatis. Kuid nagu seal öeldi, et hilja peremeees! Et kus sa aasta-paari eest olid? Ismajandavate perearstide käes oli!
Meie perearstid on kahjuks eraettevõtjad, omamoodi FIE-d. Kes peavad oskama end edukalt ära majandada ning kasumit tootma. Seega ei saa priisata ka uuringuteks kulutatavate rahadega. Näiteks minu enda oma keeldub mulle B-12 vitamiini kohta analüüsi tegemast. Kuigi varasemate aastate korduvatest raviasuustes viibimistest tean, et mul on sellega probleeme. Aga ju see onsiis kallis.
J
jah tõesti  /   20:41, 16. juuni 2017
hiljuti läks mees perearstile oma tervist kurtma ja arst soovitas joomise maha jätta,kuigi see mees polnud mitu aastat märjukest tarvitanud.Mõned päevad hiljem ta suri.Mõelge siis ise,kuidas mõned perearstid haigetesse suhtuvad.Samas on ka väga häid ja hoolivaid perearste,kes tõsiselt tegelevad haigete abistamisega ja vajadusel suunavad koheselt eriarstile.
S
Sosssepad  /   16:41, 16. juuni 2017
Perearst on kahjuks täiesti mõttetu üksus, nad ei suuna sind kuhugi ega tee midagi enne kui juba hilja. Eestis ellu jäämiseks on ainuke võimalus ise enda tervisest hoolida nii palju kui võimalik, kahju, et meil ei ole tasemel eraarstiabi.
P
pensionär  /   20:42, 16. juuni 2017
Ja kui olekski, siis kahjuks pole ka piisaval prisket rahakotti.
M
miki  /   22:11, 19. juuni 2017
Aga artikkel oli Inglismaa kohta- kas kolid sinna ära?
M
m  /   16:40, 16. juuni 2017
Inimesed on erinevad: ühed käivad tihti arsti juures, teised siis, kui abi vajavad. Maikuu lõpus sai meie peretuttav teada, et tal on kasvaja ja mitte esimeses staadiumis. Ei ole tal enne seda visiiti olnud põhjust arsti juures käia ja nüüd siis läks nii, et miks te varem ei tulnud. Ka hiljuti meie seast lahkunud näitlejale oli öeldud, et miks te varem ei tulnud.
Nii et ma ei paneks süüd perearstile, sest miks ennast hästi tundev inimene peaks
I
IHII  /   16:38, 16. juuni 2017
perearst on ainult selleks, et nn sinist lehte väljastada aga kui surmatõbi siis aitab ainult papp kirikust.
V
Viki  /   16:36, 16. juuni 2017
Minu perearsti kõige levinum diagnoos on: pole hullu! Vereproovi tegemisega on ka nii nagu enamikel. Pealiskaudne, tujukas.... Dividende oskab hästi välja võtta.
S
sõrg  /   16:33, 16. juuni 2017
Minul avastati üks neist raskelt leitavatest vormidest küll just tänu perearsti teravale silmale nii vara, et esimese etapi ravist piisas ja praegu olen puhas. Raha ei pidanud kellelegi andma. Eks arstil ja arstil ole ikka vahe ka, aga Tartu omade kohta ma väga paha sõna ei ütleks, va üks, kes pidevalt unustab saatekirju vormistada.
  /   16:17, 16. juuni 2017
Ma ei tea kuidas teistel aga meil on oma perearsti juures sama mõtekas käia , kui kuskil poes infoletist oma tervise kohta küsida . Võib olla on maapiirkondades perearst hädavajalik , Tallinnas on perearst aga nagu mingi uksehoidja või sekretär , kellele pead midagi enne tõestama , kui tõelise erialaarsti juurde pääsed .
P
polkovniku lesk  /   16:00, 16. juuni 2017
Ma olen kuulnud kommentaariumides pidevat vingumist,kuidas perearstid ei taha neid suunata sinna ja tänna.Minu perearst K.Avikson toppis mulle küll kogu aeg ja poolsunniviisiliselt kõiksugu saatekirju, mina ajasin alati sõrad vastu ja pole läinud siiani peale seda,kui ükskord ennast "polkovniku lesena" nägin---käisin ära terve mansahvti tohtreid, et teada saada---mul pole midagi viga,anasüülisid kõik korras,ultra- ja muud röntgenid korras jne. Igapäevane valu kindlas kohas ei andnud ennast diagnoosida.Stress?
N
närvipõletik  /   16:40, 16. juuni 2017
on selle koondnimetus.
juhtumisi mul sama nali
J
JoppEduardo  /   15:41, 16. juuni 2017
Mida rääkida perearstiga kui see katsub käega valutavat põlve ja ütleb, et siin ei olegi midagi mis valutada võiks. Ja siis kui saad tutvuse kaudu kirurgi juurde, võtab see põlvest süstlaga portsu vedelikku välja ning teeb siis süsti mingi ravimiga ning saad jälle enamvähem käia. Oli küll, mis valutada võis! Ma pole lollimat inimest näinud kui perearst!
K
Kurb  /   14:57, 16. juuni 2017
Tuttavale ütles perearst, et külmetus. Kui kokku vajus kodus, siis võeti alles vereproov ja läks kiires Hiiule minna.
M
maamiis  /   14:40, 16. juuni 2017
abikaasal kästi kaks aastat rohkem metsas jalutada.et stress enne kui Hiiule läks
N
Nii on  /   14:09, 16. juuni 2017
Uuringutele ei saadeta , raha pole. Järjekorrad on pikad,vajadust pole jne.jne.
K
Kas  /   14:03, 16. juuni 2017
keegi imestab selle peale?
U
Umbusklik  /   13:52, 16. juuni 2017
Olen kuulnud mingitest summadest ja kohe diagnoos olemas ja asjad edenevad...no ei tea?
H
hinnakirjad on ju polikliinikutes ning haiglates täiesti olemas.  /   15:31, 16. juuni 2017
Võtad rahapaki näüüu, vaid, millise hinna eest mida osta jõuad ja pääsedki kohe löögile.
Mul siinsamas, kõige lähimas Polikliinkus samamoodi, Registratuuris on ühe "akna peale kirjutatud": Rahaline vastuvõtt.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis