(PantherMedia / Scanpix)

Ettevõtluskõrgkoolis Mainor kaitstud lõputöös leiti, et noored eestimaalased ei tunne, et alkoholireklaam neid mõjutaks. Valikuid määravad brändi tuntus ja alkoholi hind. 

Taavo Kõiv uuris oma lõputöös Eesti noorte taju selle kohta, mis mõjutab nende valikuid alkoholi ostmisel.

"Vastustest on näha, et otsust, millist alkoholi osta, mõjutab kõige enam bränd (44% vastajatest) ja hind (30% vastajatest), planeerimata ostude puhul ka toote väljanägemine (14%). Üle 70% vastanutest otsustab tegelikult alles poes, millist toodet osta," ütles Kõiv.

54 protsenti osalenutest leidis, et alkoholireklaam ei mõjuta neid üldse, 41 protsendi jaoks on reklaam infoallikas uute brändide ja toodete kohta ja 36 protsenti otsib reklaamidest sooduspakkumisi. Samal ajal nõustus ainult vähem kui seitse protsenti vastanutest väitega, et alkoholireklaam mõjutab nende alkoholi ostmise sagedust.

Uuringus küsiti ühtlasi vastajate hoiakute kohta alkoholireklaami piiramise või keelamise suhtes. 42 protsendi vastanute arvates tuleks reklaamipiiranguid karmistada, 20 protsenti leidis, et selleks pole vajadust,  kuus protsenti oli täielikult keelustamise poolt ja kolmandikul puudus kindel seisukoht.

Lõputöö raames läbiviidud uuring hõlmas 316 vastanut vanuses 18-35. Uuring viidi läbi märtsis ja aprillis 2017.

Jaga artiklit

2 kommentaari

.
.  /   19:28, 19. juuni 2017
Kes rikkam, see ostab alkoholi, ja joob. Kas siis mõistlikult, või "käpukile".
Kel raha vähem, ostab rattakesi..kettakesi, ja paneb ennast alati täiega laksu alla.
Kui selline salakaval hinnapoliitika toimub, siis on see otseselt kellegi huvides.
Ilmselt nende rahva tervise eest "hoolitsejate" huvides.
P
Pehmo  /   15:44, 19. juuni 2017
On ikka lollidemaa -alko hind paneb nad loobuma jah ...aga muudest asjadest.Vaadake õhtuti poes -chipsi,vorsti- või juustupakk,või pirukakott tõstetakse riiulile tagasi ,sest nii saab rohkem alkot.Tahame küll uhkelt ja ülbelt eestlased ja euroopas olla aga riigi etteotsa oleme ikka ajudeta tolgused lasknud.Mitte ,et rahvas nüüd palju targem oleks - see pätikamp ,keda me mingil põhjusel poliitikuteks nimetame on lihtsalt nahaalsem ja ahnem kui see kamp keda nad röövivad.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis