(PantherMedia / Scanpix)

Kas vahel, kui teed mõne liigutuse, käib luudest-kontidest ragin ja krõksumine läbi, mõnikord lausa selline plõks, et teisedki inimesed ümberringi vaatavad, et kes see siin pragiseb? Terviselehelt Health.com küsis üks 34-aastane inimene, kas ta peaks selle pärast muretsema, et liigesed pidevalt ragisevad.

Tervisespetsialist vastab, et kui ragisevad liigesed pole valusad või paistes, siis tõenäoliselt mitte. Plõksud-prõksud, mis liigutustega kaasnevad, on võib-olla väikesed mullikesed, mis liigeseid ümbritsevad vedelikus lõhkevad või sidekoe ja kõõluse vabanemine pingest. Kas prõksuvad helid tekivad näiteks trenni tehes, kui oled mitu korda järjest sama liigutust teinud? See võib olla sinu pinges kõõlus või lihas, mis luu või liigese vastu hõõrub.

Kui prõksumine häirib, peaksid tegema rahulikke sirutus- ja venitusharjutusi. Kindlasti ära unusta korralikku soojendust enne ja põhjalikku venitamist pärast trenni.

Jaga artiklit

1 kommentaar

L
Liigesed  /   09:03, 30. juuli 2017
Liigeste tervise ja heaolu toetamiseks on Hiinas kaua kasutatud korditsepsi, Eestist on võimalik seda saada Meravitalt. https://www.meravita.ee/product/meravitax-liigestele-sam-e-ja-korditsepsiga/

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis