2
fotot
Karamellikarva varsa kasuema on karvalt tooni võrra tumedam. (Eleri Kurvet)

Juuni viimastel päevadel aitasid tuhanded loomasõbrad otsida uut ema varsale, kes jäi orvuks kõigest nädal pärast ilmale tulekut.

Sotsiaalmeedias panid loomasõbrad pead kokku. Üks kommenteerija ärgitas hobusepidajat ostma kitsesid, kelle piimaga varss hobuseks sirguks. Veel kõlas mõte, et varsa võtaks piimale mõni teine äsja poeginud mära. Ka sellega polnud hobusepidaja Eleri Kurvet rahul. "Me väga soovisime varsale personaalset kaaslast, et areneks normaalse psüühhikaga hobune," ütles Kurvet. Ühel päeval oli koguni helistanud mees, kes lubas hobust oma kodus ise toita. Ka see plaan ei sobinud Kurvetile.

Varsa bioloogilise ema viis taevasele karjamaale soolekeerd. (Eleri Kurvet)

Jonni jätmata leidiski Kurvet esimese emakandidaadi, keda kiiremas korras külastati. "Too hobune oli noore varsa jaoks riskantselt metsik," meenutab Kurvet. Õnneks möödus vaid päev ema surmast, kui leiti sobiv mära, kelle varss oli õnnetuse käigus hukkunud kõigest kuu aega varem. "Algul oli päris keeruline neil üksteist omaks võtta," ütleb Kurvet, kes käib varsa käekäiku uurimas iga kahe nädala tagant.

Tänaseks on võõrasema ning orvu vahel tekkinud klapp, mida Kurvet algusest peale soovinud oli. "Nüüd on nad juba ööpäev läbi koos ja käituvad peaaegu nagu päris ema ja varss," rõõmustab Kurvet. Ainus puudujääk on, et oma udaraga toitmiseks jääb emal piimast puudu. Piima segab kokku hobusekasvataja, kes peab noort hobust toitma iga kolme tunni tagant. Nõnda tuleb varssa toita talve tulekuni.

Jaga artiklit

13 kommentaari

C
Charlies.  /   12:39, 19. juuli 2017
Tore, et leidub lihtsalt osavõtlikke ja hoolivaid inimesi.
L
llllsss  /   17:54, 18. juuli 2017
Naljanumber !

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis