Margus Punab (Aldo Luud)

Iga teine Eesti mees põeb korra elus eesnäärmepõletikku. „Haiguse levimus on selline, et kui laua taga istub 20 meest vanuses 20–50, siis neljal neist on eesnäärmepõletik,“ kirjeldab meestearst Margus Punab.

Laialt levinud haiguse diagnoosimine on olnud siiani aga üsna subjektiivne: laborant vaatab mikroskoopi ja pakub silma järgi, kas haigustekitajate moodi mikroobe on põletikuks piisavalt või mitte. Seegi diagnostika töötab vaid bakteriaalse prostatiidi puhul, mida esineb kõigist eesnäärmepõletiku juhtudest vaid viiel protsendil patsientidest.

Punabi juhitud Eesti teadlaste töögrupp – Margus Punab, Paul Korrovits, Reet Mändar, Olav Poolamets – on nüüd töötanud välja metoodika, kus prostatiiti saab diagnoosida eesnäärmeeritise põletikureaktsioon järgi. „Arst vaatab spetsiifilist põletikunäitu ja määrab vajadusel ravi,“ rõõmustab Punab.

Eesnäärmepõletiku sümptomid on ebamugavustunne alakehas, urineerimisel, seemnepurske ajal ja järel. Sageli viitavad tõvele ootamatused seksuaalelus: erektsioonihäired või varane seemnepurse.

Jaga artiklit

5 kommentaari

K
Khm  /   00:18, 26. juuli 2017
Need kliinikud on oma äri analüüsidele üles ehitatud. Teed kalli raha eest erinevaid analüüse ja kõik. Saad oma tulemused teada, mingit laiapõhjalist ravi ja probleemiga tegelemist ei tasu oodata.
A
Andree  /   21:30, 25. juuli 2017
Ja kui lollid punabi loba usuvad, siis ka lollid maksavad. lollidelt tuleb raha ära vötta,on teadlaste kollektiivi ühine otsus.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis