8
fotot
SULAS KÄNKRAKS: Peeter näitab seda, mis raadiotelefoni ruuterist alles jäi. (Tiina Kõrtsini)

„Pauk käis selline, et kõrvad vilisevad veel siiamaani,“ räägib Peeter, kelle maja eileõhtune välk põlema lõi.

Samal ajal kui torm Järvamaal Ambla vallas Käravetel puid murdis ja katuseid kangutas, seisis Lääne-Virumaal Tapa vallas Linnape külas Peeter oma kodu trepil ja vaatas looduse stiihiat. Ehkki maakond ja vald teine, on Linnapelt Käravetele linnulennul vaid paar-kolm kilomeetrit.

„Mõtlesin, et pargis kuskil puu sai pihta,“ kirjeldab Peeter välgusähvatusega samal hetkel kärgatanud kõrvulukustavat pauku. „Ega ma kohe tuppa läinu, mingi paar minutit vaatasin veel trepil. Aga kui sisse läksin, oli tuba juba suitsu täis. Siis oli asi selge, kuhu see välk lõi,“ räägib mees, et suitsuandur üürgas ja kardinad põlesid. „Tõmbasin need ruttu maha ja proovisin nii palju kui sain vett peale vistata.“ Elektrivoolu oli see pauk välja löönud ja pump kaevus ei töötanud.

Välk Linnape külas (Tiina Kõrtsini)

Peremees sai siiski suurematest leekidest ise jagu ning Tapalt kohale kihutanud tuletõrjujate ülesandeks jäi hõõguva seina lahti lõhkumine ja kustutamine. „Õnneks lae vahele tuli ei jõudnud,“ räägib Peeter, kes läbielatu tõttu siiski öö otsa magada pole saanud.

Purustuste põhjal võib järeldada, et välk lõi sisse majale kunagi paigaldatud raadiotelefoni antenni kaudu. Ehkki telefon enam kasutuses pole, sest sidefirma asendas need tavaliste mobiilidega, oli aparaat veel alles. Nüüd on sellest järel vaid kokkusulanud kängar. 

„Majal on kindlustus peal, nii et ootame kahjukäsitlejaid,“ on Peetril vähemalt selle üle hea meel, sest enda tagasihoidlik sissetulek aitab vaid hinge sees hoida.

Jaga artiklit

21 kommentaari

T
tallinlane  /   12:12, 14. aug 2017
Vedas tegelikult, et kahjud nii väikeseks jäid. Koristamist on rohkem kui remonditegemist.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis