Teele Viira (Stanislav Moshkov)

"Olen õppinud ennast rohkem tundma ja armastama - ja mulle meeldib, et ma olen alles jooga tee alguses," sõnas särtsakas laulja Teele Viira, kes on joogaga tihedamini tegelenud aastakese.

“Möödunud aasta septembris osalesin Reebok Fitness Festivali päevajuhina, kus astusin üles ka hoogsa kavaga, kuid tegelikult kaifisin kõige enam hoopis õhtust joogaseanssi. Kuigi kaasa ei õnnestunud seda kohustuste tõttu pikalt teha, siis aitas ainuüksi joogasaalis olek juba pead värskeks saada,” nentis Teele Viira, kes juhatab festivalil treeningtunnid sisse ka tänavu.

“Paljud arvavad, et fitness või sport on vaid keha treening, kuid minu jaoks peab treeningus kindlasti olema ka vaimne osa, et jõuaks iseendale lähemale, sest vaid nii saab treenida kogu tervikut,” iseloomustas Teele iseenda põhimõtteid sobiva treeningu valimisel. 

Joogani jõudmine võttis aega

“Ma mäletan, et avaldasin arvamust, et mina kindlasti ei saa joogat teha, sest ma ei paindu ja ma ei suuda iseendaga aega veeta. Ometigi olid just need põhjused, miks ma pidin joogaga kokku saama,” tunnistas Viira, kelle sõnul tasub joogat proovida ka neil, kes muidu vaid jooksevad või jõusaalis treenivad.

“Kui ma Otsa muusikakooli tantsutunnis esimest korda joogalaadse treeninguga kokku puutusin, ei osanud ma veel sellele tundele nime anda, aga mäletan, et suutsin seesmiselt minna sellisesse tühja ja mõnusasse kohta, tunnetades teadlikult kogu oma keha ja meeli,” sõnas Teele.

“Lisaks minule on joogani jõudnud ka paljud minu sõbrad, kelle soov on treenides pea argimõtetest tühjaks saada – paljud nendivad, et treeningu oluliseks osaks on füüsilise pingutuse kõrval ka vaimutoit ja seda mõlemat jooga ju pakubki,” sõnas Viira.

Jooga parandab

“Mina näen kõige rohkem enda pealt, kuidas jooga annab kehale liikuvust ja painduvust ning samas saan vastuseid oma sisemistele blokeeringutele. Olen joogas õppinud rohkem oma kehaga ühenduses olema, mis tegelikult tagab selle, et välised tegurid kõigutavad sisemist rahu järjest vähem,” selgitab Teele.

“Jooga on ühendus mu vaimu ehk kõrgema mina, füüsilise keha ja hinge vahel. Olen õppinud ennast rohkem tundma ja armastama - ja mulle meeldib, et ma olen alles jooga tee alguses,” tunnistas lauljatar.

Kodune joogataja

Viira tõi esile, et hetkel on talle südamelähedane Yin-jooga, sest talle meeldib väga sisemaailmas aega veeta ja kaeda, mis põnevat seal leidub ning praktiseerib seda sageli iseseisvalt. “Kuna nüüd olen juba selle vaimse spordialaga mõnda aega kokku puutunud, siis naudin joogat eelkõige kodus, omaette tehes, kuid neile, kes veel pole joogaga “sina peal”, soovitan küll esmalt mõnes rühmatrennis jooga erinevaid stiile proovida, täpselt nii, nagu mina käin ka vahest OMAklubis energiaid liigutamas,” rõhutas Viira, kelle sõnul võiksid skeptikud või ka teiste alade fännid joogaga tutvust teha.

Jaga artiklit

6 kommentaari

H
haige kana  /   08:12, 3. sept 2017
see kõik algas sellest, kui mind pidevalt nurka seisma pandi, nüüd olen nurgaguru, olen õppinud seda seda nurka tundma ja armastama
J
jehh  /   15:37, 2. sept 2017
need Saaremaalt pärit naislauljad ja muud loomad ongi sellised kiiksuga,kes armastavad ise ennast upitada,sest keegi teised neid ei kiida,see käib ainuisikuliselt kõigi nende kohta,lihtsalt nõmedad kujud.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis