( Vida Press)

Suvi ja rannailmad on naha niiskustasemele jätnud oma jälje, sestap on viimane aeg suvised kerged kreemid vahedada tõhusamalt niisutavate vastu.

Tartus asuva Võlumaa ilusalongi kosmeetik Laura Aidla jagab lihtsaid soovitusi, millise kreemivalikuga sügishooajale vastu peaks astuma. 

Sügisperioodiks tihkem kreem! 

Külmaga rasutalitus aeglustub, nahk kaotab oma senist niiskustaset ja kaitsvat rasukihti mistõttu on sügishooajal hea kasutada tihkemaid, toitvamaid ja niisutavamaid kreeme. Kindel soovitus on vaadata neid näokreeme, mis sisaldavad hüaluroonhapet, mis on meie nahale oma toimelt tõeline kaitseingel. „Hüaluroonhape on märkimisväärselt universaalne komponent, mis taastab nahka, hoiab-niisutab seda, on allergiavaba ja looduslik,“ tõdeb kosmeetik. 

Hea on ka teada, et hüaluroonhape suudab taastada nahakudet toetavaid ja elastsena hoidvaid, nn kauni välimuse alustalasid - kollageeni ja elastiini. 

Sügisene vitamiinipakett ammuta seerumist 

Sügishooajal peame lisaks naha kuivuse ja elastsuse kaoga tegelema ka sellega, et tagada piisav vitamiinihulk enda nahal. Päikesekiirguse, suitsetamise, väheväärtusliku toidu, naha tuhmuse ja kuivuse mõju vähendavad antioksüdantse toimega vitamiinid A, E, D.  A-vitamiin muudab naha pehmemaks, tervemaks ning hoiab naha ilusana. E-vitamiinil on osa naha nooruse säilitamise juures, see silub, tugevdab ja toidab nahka. D-vitamiin normaliseerib naha veesisaldust ja kiirendab ainevahetusprotsesse, mille tulemusena saab nahk säravam ja tervem. Kosmeetik soovitab igapäevase abimehena kasutada näokreemi kõrval ka seerumit, mis on heaks vitamiinide allikaks ja ka niiskuse säilitajaks. 

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis