Kunstnik Karel Koplimets ehitas EV100 kunstiprojekti raames rohkem kui 5000 taarapurgist parvlaeva ning tuli sellega Soomest üle lahe Eestisse.

Koplimets rääkis ETV „Ringvaates“, et taaraparve ehitamine võttis aega umbes kaks nädalat. „Me ehitasime seda ühes väikeses jahisadamas ning ma ei liialda, kui ütlen, et tunni aja jooksul käisid kuus-seitse seltskonda uurimas, mida me teeme,“ sõnas ta ja kinnitas, et inimesed olid siiski pigem positiivselt meelestatud, kirjutas Menu.

„Merereis Soomest Eestisse kulges üle ootuste hästi, Soome poolt oli alguses jube, kuna saarte vahelt välja sõites hakkas vastu tulema avameri ja suuremad lained, aga mingit sellist tunnet, et nüüd hakkaks põhja minema, ei olnud,“ nentis Koplimets ja tõi välja, et suurimad kahjud olid põlenud näonahk ja üks katkine näpp. „Paat pidas ise vastu, ma vaatasin, et üks purk oli lahti tulnud.“

Jaga artiklit

3 kommentaari

T
Tule taevas appi!  /   14:52, 13. sept 2017
Taara avitas...
P
PPV  /   14:05, 12. sept 2017
See jäätmeveo värk on tõesti imelik. Kui ostan poest pudeli õlut võin tühja pudeli viia suvalises kohas olevasse pandipakendi punkti, kui aga ostan pudeli veini, peaksin nende loogika järgi jätma pudeli oma krundile ja jääma prügiautot ootama(kuna mul ei ole jäätmekäitlemise luba).
Parvetamis üritus ise igati äge ettevõtmine, kahju, et rohkem infot pole, isegi pilt oleks abiks.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis