(TAIRO LUTTER)

„Kolmandik erakorralise meditsiini osakonda pöördujaist ei vaja erakorralist abi ja saaks abi enda perearstilt,“ nendib regionaalhaigla erakorralise meditsiini õde Aivo Loigo.

Aivo Loigo toob regionaalhaigla värskes kuukirjas välja mõned möödunud suvest meelde jäänud asjatud erakorralise meditsiini osakonda tehtud pöördumised. Näiteks suunas ühe patsiendi EMO-sse perearst haiguslehte pikendama.

Ühe inimese saatsid erakorralist abi nõutama temaga koos saunas olnud sõbrad, sest ta selg oli must. Ilmnes, et ta särk andis seljale värvi. Ning erakorralist abi tuldi paluma ka puugi eemaldamiseks, et selgitada, kas puuk kannab mõnd haigust.

Suvel pöörduti erakorralise meditsiini enim kõhuvalu, õhupuuduse, köha, hingamisraskuste ning erinevate traumadega.

„“Kolmandik oli kindlasti neid kelle probleem pole pakiline,“ sõnab Loigo, et patsientidel puudub teadlikkus selle kohta, et kui perearst puhkab, peab tal olema asendaja. 

Jaga artiklit

10 kommentaari

O
Oma viga   /   22:17, 14. sept 2017
et elan maal. Perearst on vallakeskuses paar korda nädalas. Muul ajal pean ekstra linna sõitma. Olles ka eelnevalt aja kokku leppinud ei pruugi vastuvõtule saada. Juhtus ka nii, kui lapsed olid haiged, kästi kohe kontrolli jaoks kohale tulla, ootasime peaaegu 3 tundi järjekorras, kuniks kõik enne ja pärast visiiti jututavad mutikesed vastu võeti. Kui lapsed enam ei suutnud, väsinud olid, paha oli, sain ise veel pahandada... Ja olengi päärdunud hoopis Emosse, et saada kinnitust, et laps on lihtsalt külmetunud, et tegu pole raskema põletikuga.
I
ilkuge ilkuge,  /   18:27, 14. sept 2017
nii mõnigi inimene kannatab eluohtliku valuga-seisundiga ja kustubki kuna ei osanud hinnata olukorra tõsidust ja kartes tülitada meie ülekoormatud meditsiini.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis