( Vida Press)

Argipäevas on lihtne juhtuma, et peas keerlevad ainult mured ning igapäevaelu koosneb pisiasjadest. Kuidas neist vabaneda ja olla lihtsalt õnnelik, siin ja praegu?

Time annab neli soovitust. 

1. Õpi jälgima end ja oma mõtteid. Algatuseks tee seda viis minutit. Kui saad aru, et su mõtted hüplevad siia-sinna, võid endale üsna ogar tunduda. See tunne aitab sul mõtteid koondada.

2. Anna endale aru, et sina pole ainult su mõtted. Mõned mõtted võivad olla üsna naeruväärsed, kuid sina pole seda kindlasti mitte. Katsu mõista, et mured ja hirmud on su peas, kuid need ei pruugi määrata su olemust ega käitumist.

3. Proovi anda enda tunnetele ja mõtetele kindel nimi. Kui tunned viha, anna sellele nimi. See tekitab omamoodi raami, mis aitab su viha ja ka selle tekkepõhjust piiritleda.

4. Hakka otsustama. Enne häirivate asjade peale särinal reageerimist küsi endalt, mis kas sa sellest reaktsioonist saad? Kas see on praeguses hetkes adekvaatne, või kammitsevad sind vanad hirmud ja lahendamata probleemid?

Jaga artiklit

2 kommentaari

Ü
Üks ja ainus nõks  /   16:12, 16. sept 2017
Armastada ja olla armastatud.
M
mmm..  /   14:12, 16. sept 2017
Kummitab kõrvus lõputu kordus...."siin ja praegu" ah jaa hüpnoosi teema oli vist,mulle ei mõjunud kahjuks...selleks liiga adekvaatne,realistlik.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis