On leitud, et sage seksimine aitab eesnäärmevähi vastu. (PantherMedia / Scanpix)

Nagu paljudes maades, on ka Eestis eenäärmevähk meeste seas levinum sõraline. Sellesse haigestumise põhjused ei ole teada, kuid on leitud, et siinloetletud tegevused võivad haigestumist eesnäärmevähki vähendada.

Söö iga päevrohkem puuvilju ja kala. Seda soovitatakse, sest neis riikides, kus on puu- ja juurviljad ning kala igapäevases menüüs, on eesnäärmevähki haigestumise tase madalam, kirjutab Telegraph. Kindlasti on eesnäärmevähist rääkides kasu, kui sööd tomateid.

Joo rohelist teed. Mitmed uuringud soovitavad vähiennetuseks juua kuus-seitse tassi rohelist teed päevas.

Tõmba piir peale punase liha ja suhkru tarbimisele. Neid toiduaineid süües on kõrgem risk haigestuda mitte vaid eesnäärme- vaid ka teistesse vähiliikidesse. Lisaks annavad need toitu ka juba olemasolevale kasvajale.

Vähenda alkoholi tarbimist. Liiga suur sõprus alkoholiga toob kaasa hulgi terviseprobleeme, mis omakorda tõstavad ka eesnäärmevähki haigestumise riski.

Tee trenni. Kui tahad vähist hoiduda ja üldse terve olla, treeni nädalas viis korda pool tundi mõõdukalt. Või tee kord nädalas eriti intensiivset trenni.

Ole palju vahekorras. On leitud, et sage seksimine aitab eesnäärmevähi vastu.

Jälgi oma kehakaalu. Ülekaalulisus ja rasvumine tõstavad eesnäärmevähki haigestumise riski.

Jaga artiklit

15 kommentaari

L
Leidub neid mehi,kes oma tervisele üldse tähelepanu ei pööra:Siis on juba õige aeg!  /   19:38, 2. okt 2017
Paraku me oleme tähele pannud,kui palju leidub neid kes arsti juures uuringutel käimisest hoiduvad.Ütlevad küll,et kõik on normaalne.Aga pärast tuleb hoopis valja,et midagi on ikkagi viga,mida tahetakse teiste eest varjata.Parem juba julgust kokku võtta ja rääkida,mis tervist vaevab.Seda parem endale ja siis on endal kergem olla.Ja nii me ei koorma oma hädasid üleliigsete tööde üle pingutamisel.Jälgima ka seda,millised on meie tervise analüüside tulemused.
N
Noh  /   11:24, 30. sept 2017
Kirjutamata on jäetud olulisim - väldi valimata juhusuhteid, HPV viirus on päris ära unustatud ...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis