(PantherMedia / Scanpix)

Antidepressandid võivad põhjustada suuremat suremust südame-veresoonkonnahaigusteta patsientidel, juba olemasoleva südame-veresoonkonna haigusega inimeste suremusele mõju ei ole, väidab värske uuring.

Sellisele tulemusele jõudsid teadlased, uurides 17 erinevate meditsiiniandmebaaside põhjal tehtud uuringut, milles osales kokku ligi 375 000 patsienti, vahendab meditsiiniportaal Med24.

Leiti, et üldpopulatsioonis on antidepressante võtvate inimeste suremuse risk 33% kõrgem võrreldes neid ravimeid mitte tarvitavate inimestega. Lisaks olid antidepressandid seotud 14% suurema tõenäosusega, et esineb mõni kardiovaskulaarne sündmus nagu müokardiinfarkt või insult. 

Juba olemasolevate südamehaiguste või diabeediga patsientide puhul ei leitud aga, et antidepressandid mõjutaksid suremust. See on kooskõlas hüpoteesiga, et antidepressandid toimivad ka vere hüübimisvõimet pidurdavate ravimitena, olles seega südame-veresoonkonna tõbesid põdevatele inimestele pigem kasulikud või neutraalsed, kuid kahjulikud tervetele inimestele. 


Jaga artiklit

2 kommentaari

A
antideprekate AEG!  /   21:46, 3. okt 2017
Neid antidepressante topivad arstid tänapäeval igal jumala võimalusel.Ei saagi aru miks?Kas saavad rvimifirmadelt raha või mis maania see on.?Mul abikaasa suri ära ja loomulikult mõjus see mulle laastavalt,aga sellest üledaamiseks ei vaja ma antdeprekat.Selleks vajan unerohtu ja rahusteid ja AEGA.Siis toibun ja elan edasi.Mõni aasta tagasi kirjutas üks andekas Pärnu reumatoloog mulle antidepreka ja saatis psühholoogi vastuvõtule,sest liigese valud pidid mul sellest olema.Ausalt ,oli mul tunne,et tema oleks pidanud dr.Enneti vastuvõtule minema.
I
Ilma   /   15:58, 3. okt 2017
Ilma nendeta tehakse enesetappe. Risk on nii või naa, mingit avastust siin pole.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis