(PantherMedia / Scanpix)

Kui tunned end veidi tusasena, püüa lõunapaiku veidi tukkuda - teadlased on leidnud, et päevane uinak muudab inimesed õnnelikumaks, lisaks aitab pärastlõunal paremini keskenduda ja rohkem tööd teha.

Päevane pooletunnine uinak võiks ajalehes The Independent ilmunud artikli kohaselt vabalt kanda ka õnneune nime. 

Nimelt viisid Edinburghi ülikooli teadlased läbi uuringu, mille käigus vastas tuhat inimest nende lõunauinakute harumusi uurinud küsimustele. Vastuste järgi hinnati, kui õnnelikult tundsid end need, kes lõunati põõnutada armastavad.

Ilmnes, et need, kes võtsid päeval tukkumiseks aega, said õnnelikkust mõõtnud viiepalliskaalal tulemuseks 3,67, mittemagajad 3,52 ja need, kes magasid kauem, kui pool tundi, 3,44.

Selgus ka, et tervelt 66% pool tundi tukkunuist tundis end õnnelikuna. Nende seas, kes magasid päeval kauem kui pool tundi, oli end õnnelikult tundnud inimesi 56%.

Sellest järeldavad teadlased, et pooletunnine uinak ja hea enesetunne on omavahel seotud.

Jaga artiklit

3 kommentaari

Ü
Üks töötaja hommikul ütles,et uue nädala algus on kuidagi alanud üsna uimasena!  /   19:23, 2. okt 2017
Täpselt nii see ongi.Okey,me magame end nädalavahetustel välja.Kuid uuel nädalal on alguses raske meeleoluga toime tulla.Püüame säilitada rahu,leida mingi tegevuse.Kuid äkki siiski hakkab see unekas peale.Peale tööd koju jõudes ja sööki kulub üks hea uni täielikult ära.Öeldakse,et üle töötamine ei sobi kohe üldse kokku.Igal juhul magamata ei tohiks me mitte mingil juhul olla.Räägitakse et see hakkab meie tervist mõjutama ja kahjustama.Säilitagem rahu ja leitke igaüks ka enda jaoks aega.
J
Jaak U.  /   15:32, 2. okt 2017
Hei, moderaator! Oled kirjaoskamatu või? Mida sebid nii kaua? Sul/teil nimi ka on või? Tel.nr? Mailiaadress?

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis