107 kommentaari

X
XXX  /   11:07, 9. nov 2017
See mõrvar tuleks vangi panna.
E
eesti patsient  /   17:44, 12. okt 2017
olin augustis Tallinna Keskhaiglas veresoonte sondeerimisel ja pärgarterite stendimisel,õed olid vene rahvusest,väga hoolivad ja heatahtlikud ,samuti arstid suurepärased oma ala spetsialistid. Tänud neile! Olen muide pensionär.
E
Ei saa aru  /   16:02, 12. okt 2017
kas on haiglates midagi muutunud? Igal hommikul on 5-minut. kus osalevad valvekorda tulnud öed ja arstid. Räägitakse öövalve ajal olnud haigete olukorrast ja hommikul tulevatest protseduuridest
ja ka päeva ja öhtu puhul. Valve yleandmisel räägitakse samuti tähtsatest protseduuridest, ravimuite muutustest- lisamised vöi löpetus, kui ka vereylekandest ja kellele. Öde pidi kutsuma intensiivpalati arsti kui algas tegema vereylekannet ja kui see oli valve löpetanud, siis valvearsti. Ta ei kutsunud.
Kui patsiendil algas paha, vöis ju kohe arvata, ( ei tehtud bioloogilist sobivustesti), et veri ei sobi antud patsiendile ja löpetada otsekoheselt vereylekanne, kui näiteks oleks ta olnudki see öige patsient! Aga ei katkestatud. Vaid jätkati surmavat ylekannet. Kysimus- öde ignoreeris täielikult öigeid määrusi! Ta kaldus ära täielikult meditsiiniöpetusreeglitelt! Kysimus, kas ta yldse on diplomeeritud öde ja teha pärimisi tema öppeasutusest. Liikvel on palju meedikuid, kes töötavad aastaid ja edukaltki, kuid teatud hetkel- saatuslikult vea teind, asi tuleb avalikuks! Eiramine koolisöpitud tödedele, ei vasta meditsiini teadmistele yldse. Kuidas on lood tablettide jagamisega vöi systide tegemisega? Kas antakse, vöi jäetakse andmatta , vöi ajatakse segi ravimid ja patsiendid.
Tuleb meelde yks anekdoot- , mis kajastab teadmatust. Haige kurtis arstile, et tal hammas väga valutab. Arst määras klistiiri! Asi on naljast kaugel. Kuidas saab enam usaldada, kui häda on käes?
Kui olekski olnud öige patsient ja öige veri, siis kui patsiendil algas paha, see tähendab hylgav reaktsioon, peab koheselt löpetama, ega enam kanda toda verd yle. See on yks peareegel sadadest muudest meditsiinis. Ta löpetas aga jätkas uuesti. Ja kui ta oleks löpetanud, ega enam jatkanud, ja arst oleks uurinud andmeid korraldusi, nii oleks välditud tragöödiast!
T
tead, mida räägid, või räägid, mida tead?  /   18:29, 12. okt 2017
Kelle poolt või mille vastu sa kirjutad???
Pjati-minutka (5-minut) on russitsism. Suures haiglas, kus on sadu ravivoodeid, ei ole mõeldav, vahetuse üleandmise käigus kajastatakse iga patsienti põhjalikult. Rääkimata, et sellel osaleks kõik "arstid ja õed". No ei lähe kogu intensiiv või EMO tühjaks - kõik tootmisnõupidamisele... Maga, välja! Isegi, kui sa "tead" midagi meditsiinist, haigla toimimisest, siis ei maksa seda taandada anekdootide tasemele.
T
to: 18:29  /   20:58, 12. okt 2017
Suures haiglas on osakonnad ja on küll sellised koosolekud, ükskõik, mis nimega seda nimetada.
"Ei saa aru / 16:02, 12. okt 2017" jutt on muidu õige, aga ta ei ole Ekspressi artiklit ilmselt lugenud.
Korralduse vereülekannet jätkata andis arst.
Veri oli kontrollitud (st sobivuproov tehtud), aga õde pani selle valele inimesele, on oma eksimuse ka kohe üles tunnistanud.
  /   11:02, 14. okt 2017
Koosolekud operatsiooni laua taga
M
Minu kogemus  /   14:05, 12. okt 2017
Sattusin haiglasse Bostonis olles. Mitte ühtegi tegevust ei teostatud ilma, et nime kontrolliti ja seda isegi restorani menüü alusel ise tellitud toidu ette andmisel! Kõikide protseduuride teostamisel allkirjastavad kõik osavõtjad vastava formulari. Bürokraatia!? Ei, see on nii personali kui ka patsiendi huvides, et vältida advokaatide võimalikke vahelesekkumisi ja ahistamist.
Kogu selle loo kohta võiks kirjutada raamatu, sest niivõrd erinev oli kogu see saaga meie süsteemiga võrreldes ja seda kindlasti nende kasuks.
J
just  /   18:43, 12. okt 2017
hoiaks jumal selle eest, et pool ravirahast ei läheks juristidele nagu Ameerikas!
M
Minu kogemus  /   13:53, 12. okt 2017
Puusalõikusega seoses määras arst verevedeldaja kuid kahjuks topelt doosi. Õde andis vastavalt arsti ettekirjutusele kuid omakorda topelt. Tulemuseks suur verekaotus mille kohta õed teatasid, et see vaid haavavedelik. Tulemuseks see, et pilt läks taskusse. Elukaaslase kisa peale saabus ka arst. Lõpptulemus intensiivpalat ja 4 doosi verd.
Ikka juhtub!
L
Lev mõškin  /   11:14, 12. okt 2017
V
vene värk, teadagi  /   22:32, 11. okt 2017
Reegleid rikutakse teadlikult seni, kuni keegi sureb või peaaegu sureb. Peale seda hakatakse jälle mõni aeg vastavalt korrale tööd tegema, vene värk!
F
facepalm  /   23:08, 11. okt 2017
haige inimene oled. sinu jutu kohaselt teevad selliseid vigu ainult venelased? uudis räägib surma põhjustamisest ETTEVAATAMATUSEST ja sina haarasid vaid kinni õe rahvusest. mine hari end ja arene palun, häbiplekk Eestis.
T
tõnn  /   01:34, 12. okt 2017
kurat ma ei sa ka nendest nö. patriootidest aru...tulge maa peale ükskord olen ise lääne eestist pärit ja ma ei tea küll ühtegi negatiivse suhtumisega venelast.
H
hei,  /   22:09, 11. okt 2017
ei julgegi tulla Eesti arstide juurde,olen ikka Soomes edasi,sest tean,et siin on nii head arstid,ja öed ,puhtus viimase peal.
?
????  /   23:24, 11. okt 2017
mis sa s...a ajad, soomes arstide meelevallas olles on ellujäämine küll õnneasi, kaks kogemust endal, pluss tuttavad , ja veel loomaarstid, need täiesti süüdimatud, piinavad mu tuttava kassi nii et silm ka ei pilgu ja kasseerivad raha, tahad kaevata, palun, nr. on selline, see mis eestis on juhtuma hakanud on eeskuju soomest, vastutamatus, Tallinnas just eriti, Tartus on veel südametunnistust säilinud
S
soomes  /   23:55, 11. okt 2017
head arstid ja õed, see sul ju hea nali, ei saa aru mida nad seal koolis õpivad aga meditsiin see nüüd küll ei ole, seda võib raudselt öelda
L
l i b l e  /   20:12, 11. okt 2017
no täitsa pull ikka,nüüd on õhtuka kutselised kommijad juba meedikud.Naera puruks.
Ainult sellega ei juhtu midagi,kes muhvigi ei tee.
E
ei usu  /   18:57, 12. okt 2017
töötan süsteemis (kommunikaatorina) ehk tunnen trollimise ära - no, ei ole siin arste ...
Eelkõige on patsiendid, vbl ka hooldajad ja näpu otsaga õdesid, kes kohtualusele "kaasa elavad". Minu arust käitus kohtunik professionaalselt, kui ta ei lasknud ainukeseks süüdlaseks jätta õde, kes "pidi" (sai käsu) selle protseduuri teostamiseks.
Kõikidele, kes siin kisuvad tüli rahvusküsimuse riikliku meditsiinisüsteemi alusel Vene / Soome / Ameerika, tahaks öelda väga halvasti ...
Muidugi, süsteemides on erinevusi, aga kõik need inimesed, kes tahavad patsienti ravida/aidata (loe: maailma parandada), on sort omaette sõltumata riigist ja rahvusest.
Muidugi, ka nende sekka satub laisku, lohakaid, mammona kütte ja kurjategijaid, aga ei maksaks selle põhjal silte kleepida!
P
Patsient Ülle  /   18:20, 11. okt 2017
Vabandust, et sõna Kliinikum lõpus ebakorrektselt kirjutasin kuid see oli näpukas. Teil, dr. Suus on minust raskem olukord, sest üleolevusele ja ärapanemisele vist arstirohtu pole leiutatud. Mina oma verekasvaja diagnoosiga igal juhul paranen, sest dr. Hein ja dr. Punab on suurepärased ARSTID.
P
Patsient Ülle  /   17:07, 11. okt 2017
Olen Tartu Ülikooli Kliinikumi hematoloogia osakonna patsient ning saanud palju vereülekandeid. Olen erapooletu ja näen asja patsiendi seisukohast. Mis Tartu haiglasse puutub on seal alati olnud suurepärane kord ja täpsus. Kui õde toob verekotikesed küsib alati nime kuigi juba oleme lõpuks tuttavaks saanud. Ka ise piilusin alati koti pealt nime. See on asi mida tuleb tõesti kontrollida. Arvamus, et arst peaks patsiendi kõrval istuma, kui veri tilgub, nagu olevat Soomes, see oleks küll tõeline arstide aja raiskamine. Kaks kotti verd tilgub kolm tundi! Tartus liiguvad õed osakonnas ringi jälgivad kõiki patsiente. Ükskõiksust ja mitte hoolimist küll palgaga ei muuda. Õppisin kunagi kultuuritöötajaks, sest tundsin kutsumust selle töö vastu, kuigi see oli samuti vähe rahastatud. Tartu personaal on super, ju nad on samuti õppinud eriala, mis nende südame rõõmustama paneb. Mul oli probleeme vahel sobiva vere leidmisega, verekeskuse arst helistas mitmel korral pärast ülekannet, kui olin juba kodus, et kuidas ennast tunnen ja uuris olukorda. Selline hoolivus tegi südame nii soojaks, et minust hoolitakse ja tahetakse kogu hingest aidata. Olen väga tänulik, et on võimalus saada tasuta verd ning väga head arstiabi. Kummardus Tartu Ülikooli Kliinimunile.
S
Soomes  /   21:02, 12. okt 2017
... käib arst korra päevas heal juhul õega haiged läbi.
Ülejäänud ajal teda patsiendid ei näe.
U
ussr  /   15:03, 11. okt 2017
Eestis aidatakse kokkuhoiu mõttes raskemad haiged arstide abiga täiesti teadlikult teise ilma--see ei ole enam mingi saladus. Mis aastal see asi alguse sai, kuid tundub olevat Ossinovski "reform".
M
mõte siia, teine sinna  /   17:02, 11. okt 2017
Mitte abiga, vaid abita...Vanuritele ei ole ette nähtud muud ravi kui platseebo.Riigil lihtsalt pole ressurssi jamada mõttetusega...Aastakümme tagasi tõi selle ajakirjandusse üks mehe kaotanud naine,kes ühe peaarstiga neljasilmajuttu ajas.Kui lugu lehes, võttis too oma sõnad tagasi---pole olnud või on valesti aru saadud. Ja ehk ongi? Või siiski mitte?
U
unusta ära  /   18:12, 12. okt 2017
Sinu kirjas kumab pime viha. Tervishoiu rahastamise küsimus tõstati millalgi sajandivahetusel, kui ministriks oli Nestor. Pärast teda on ministriks olnud Oviir, Pomerants, Aab, Maripuu, Pevkur , Rõivas, Kütt (mõned kuud), kuna siis jagati amet kaheks. Esimeseks tervise- ja tööministriks oli Kruuse, seejärel Vassiljev (mõned kuud) ja seejärel Ossinovski. Ehk poliitiliselt nii Keskerakond, IRL Reform kui SDE.
Just Ossinovski saavutas lisarahastuse, mis koalitsioonipartnerite (IRL ja Kesk) tõttu on esimestel aastatel puhas petukaup - 2018 ja 2019 lisanduv summa on väike ning koos ületulevate lisakohustustega. Raha sisulisest lisandumisest võib rääkida 2020 perspektiivis - ja kui mõni järgnev valitsus seda ära ei solgi, siis Ossinovski ees müts maha. Jutt raskete haigete teise ilma saatmisest on pahatahtlik laim eriti, kui selle taha kirjutada kellegi konkreetne nimi.
N
Nöuka ajal  /   14:52, 11. okt 2017
tuli ka Tallinna haiglatesse tööle venekeelsed meditsiiniöed, kes olid Narva vöi oli see Kohtla-Järve med. kooli löpatenud. Eksimisi ei olnud, kuigi dokumentatsioon oli eesti keeles (ka arstide määrused)
Öige pea oskasid nad juba eesti keelest aru saada ja kirjutada. Ehk ei rääkida, aga nimede puhul oli köik ilusti korras. Töö koormus oli palju suurem kui nyyd, sest sanitarid olid defitsiit. Siiski tööd tehti ja ausalt koostöös arstidega. Eriti väiksemas osakondades, nagu reanimatsioon vöi pöletushaavade intensiivpalat, oli igal öel omad haiged määratud kui alustas tööd. Ja ei vöinud eksida, kui loeb arsti määrusi ja annab ravimeid ja syste. Sest ta teadis omad haiged ja diagnoosi ja arsti määrused ja protseduurid. Kas oli tavaline mammut palat suures osakonnas, kus siis too algaja venekeelne eksis!? Seal siis suur töökoormus jne. Kirjas oli, et ta ei olnud
algaja, veelgi enam- kogenud oli!
Õ
õdede koormus on  /   13:27, 11. okt 2017
liiga suur, aga juhid ja osakondade juhid ainult kamandavad.
  /   13:57, 11. okt 2017
sellist riiki tahtsitegi , nüüd saite koos surmadega kõikjal
  /   15:47, 11. okt 2017
Eutanaasia legaliseerimine lahendab kõik probleemid, haiglasse minnes annad kohe allkirja eutanaasia lubamiseks.
A
aga praegu  /   23:09, 11. okt 2017
ongi sedasi. Enne oppi annad allkirja, juhuks kui ära torkavad, siis oled ise selle põhjustaja. Rätsepa juures ka saad mööda püksa "töö tellija materjalist" Kogu lugu.
R
raske elu tõesti  /   14:07, 11. okt 2017
Kelle koormus siin eestis väike on? Kassiiride koormus on ka suur ainuke vahe on see, et nad saavad med-töötajatest 4x vähem palka ning maksavad oma palgast vead kinni, med-töötajad saavad halvimal juhul teises haiglas sama töökoha ning võimaluse järgmisel korral jälle streikida kui raske elu neil on ja kui "vähe" raha nad saavad.
T
to,,raske elu tõesti,,!!!!  /   16:09, 11. okt 2017
Mõtlesin,kas sulle üldse vastata aga ma püüan su rumalat aju veidi turgutada.Kas tõesti saab med töötaja kassiirist 4x rohkem palka??Pole kuulnud,et kassapidaja teemiks 100.-kuus??Kas sina saad sellist palka,kui jah,siis oled ikka äärmiselt vilets töötaja.Med-õde saab palgapäeval oma kontole keskmiselt 650-715.-kuus!!!!Ja seda ,koos öötöödega!Kas sina arvad,et see on jube suur palk ja siis veel nõuavad streigiga palka juurde?Kas sina pole iial kasutanud haigla või polikliiniku õe abi,kas oled näinud õe töökoormust,kui ei,ära tule siis kobisema ja hiilgama,,oma tarkusega,,Sina,kes sa oled võhik ja oled siin elus ilmselt saanud kõike niisama,ilma vaevata-tea,et kunagi tuleb see aeg,kus sa võid põlvili maas roomata ja anuda just seda inimest,kes praegu haiglas,,head palka,,saab.
16:09, -le  /   17:04, 11. okt 2017
Kus linnas sa elad, et nii vähe saaad?
A
arvan, et  /   13:18, 11. okt 2017
kohtunik Parts on isiklikult haiglas pettunud, kõhutunne ütleb seda.
  /   15:49, 11. okt 2017
Selles eas inimene juba arvestab võimalsega, et ta lähedased või ise on seal haiglas järgmine, kellele vereülekannet tehakse.
L
lihunik  /   12:18, 11. okt 2017
Ja siis minnakse jälle tänavatele streikima plakatitega "arstide palk on näljapajuk", "meil on suur vastutus" jne. Nagu näha on siis ega vastutus ei ole suurem kui keskmisel autoremonditöökoja töötajal. Ainuke vahe et autoluksepad ei saa 2500€ palka, ei käi igal aastal streikimas oma "väikese" palga pärast ning lastakse lahti kui nad mootorisse vale õli on kallanud ning sellega mootori tuksi keeranud. Haiglasüsteemis ei saa arstidel litsentsi ära võtta nagu me korduvalt näinud oleme.
T
to lihunik  /   22:34, 11. okt 2017
no ei saa ka õed 2500 kuus, vaata töö pakkumisi, seal tavaliselt tunnitasu 6,05-6,5, isegi kui lisada öötöö lisatasud ei tule seda sinu poolt pakutud palganumbrit.
M
Mafalda  /   12:16, 11. okt 2017
[ Sisu ei vastanud Õhtulehe kommenteerimise reeglitele. ]
M
Mafalda  /   13:37, 11. okt 2017
Saan aru, et med.töötajad asuvad ringkaitsesse, aga ei ole mõtet fakte eitada!
S
sanitar  /   14:42, 11. okt 2017
Räägi,kust su "faktid" pärit on?
M
Mafalda  /   17:09, 11. okt 2017
Faktid on elust endast pärit, tuttav töötab meditsiini alal. Ja oma silmaga olen näinud, kuidas venelannadest medõed enne koju minekut avalikult panevad oma kotti kas WC paberi rullid või tabletid haiglapalati sahtlist. Samuti kuulsin, kuidas surev ja valusid kannatav haige sai venekeelse sõimu osaliseks kui julges voodipesu vahetamisel liiga kõvasti oiata.
P
patsient  /   19:56, 11. okt 2017
no see on sinu jutuks liigagi hea.
J
Jah  /   14:59, 11. okt 2017
See osa, et venelannadel on seltsielu tähtsam tööst, vastab küll tõele, kümned isiklikud telefonikõned päevas, pikad vestlused ükskõik millise kolleegiga ükskõik mis teemal, kõik, väljaarvatud töö. Millegipärast kuulen sama probleemi ka tuttavate käest, nii et sama mure on kõikidel asutustel nendega.
1
14:59-le  /   17:06, 11. okt 2017
Temperament nõuab. Aga vaat,kui tulevad veel mustlased õdedeks!
V
Vanamees kes viina ei joo   /   12:07, 11. okt 2017
Mis te seal haiglas teete kas tervelt elada ei oska.
K
Kõige nõrgem  /   11:32, 11. okt 2017
peabki vastutama! Suured peavad palku säilitama.
S
see  /   11:45, 11. okt 2017
lugu on õige kohtuniku käes,ei mingit mämmutamist.
N
nii on  /   11:07, 11. okt 2017
Ka nefroloogias ei suvatse protseduuriõde samas palatis erinevatele haigetele kanüüli või tilka pannes kindaid vahetada. Ta ju ise kaitstud, vahet pole, mis haiguse patsient saada võib....
M
Merje  /   10:59, 11. okt 2017
Kardioloogia on ainus korralik osakond olen kuulnud patsientidelt,kuid uroloogia pidi olema õudus. Öösel pidi personal pidu panema,täiesti hoolimatud inimesed.
B
Brita to : Merje  /   11:07, 11. okt 2017
usu. kardioloogia on jubedus ! venekeelsed õed ( haisevad ) ja Priit Kampus ja muud jubedused . . . keegi kiitis ehk. kel seal käpp sees. võhivõõrana oled. mujalt . oled nagu saast .
I
imestap,aga on tundnud  /   17:07, 11. okt 2017
Haisevad? Lõhnaõli ämbriga peas või?
K
kogemus  /   10:46, 11. okt 2017
Kõige meeldivama käitumise ja nunnutamsiega õde pole kunagi kõige targem õde. Targemad e õed tegelavd tööga ja uurivad täpselt mida teevad, neil polegia ega suhelda ja jututada patsiente, nii et pole vaja siin meeldivatest rääkida vaid tarkadest. Ju siis see õde ei lugenud verepaki pealt eestikeelset haige nime täpselt lõpuni välja, sarnase nimega võis olla kõrvavoodis ja nii ta segi ajaski. Õed teevad ülekandeid, vere sobivus patsiendile on ammu selgeks tehtud enne oppi. Seega, ajas nimed sassi ja ongi süüdi.
  /   11:05, 11. okt 2017
Nimed aeti segamini või nad kirjutati valesti juba nõukaajal. Olen seda ise oma nahal kogenud kus mulle anti kätte vale inimese röntgentülesvöt ja peaarst püüdis selgeks teha et see ongi minu oma.
L
lugeja  /   12:20, 11. okt 2017
Jah, venelanna ei saanud aru, et verepakendil olnud nimi "Ants" on mehenimi. Eestlasest töötaja puhul ei oleks seda saanud juhtuda kui silmanägemine ikka korras.
P
PERH kogemus  /   10:38, 11. okt 2017
Mõned aastad tagasi viidi minu ämm kiirabiga PERH-i, põhjuseks maoverejooks. Järgmisel päeval ta suri. Ei operatsiooni, ei vereülekannet. Öeldi, et "me ei jõudnud". Surma põhjus surmatunnistusel äge verekaotusaneemia, maakeeli "jooksis verest tühjaks." Surma kuupäev vormistati päeva võrra varasemaks.
I
inimesed surevadki  /   13:21, 11. okt 2017
ja erinevatel põhjustel, keegi ei jää igaveseks.
M
Miks  /   10:22, 11. okt 2017
ekspressi ei saa lugeda netist tavaline inimene, sellised tähtsad ja ohtlikudki juhtumid, peavad köigile olema avatud lugemiseks!!! Ilma logi sisse vöi osta!!!
U
uudistajale  /   14:46, 11. okt 2017
Miks siis mitte logida või osta,kui huvitab? Mina lugesin, palju anti, ja rohkemat ei ihalegi.
K
kaasajastamine  /   10:18, 11. okt 2017
Selliste asjade vältimiseks on ühe variandina võimalik laialdasemalt kasutada vereta ravi võimalusi, mis erinevate uuringute alusel tulevad odavamad, patsiendid paranevad keskmiselt kiiremini ja pole ka inimliku eksituse, vere riknemise või verest viiruse saamise ohtu...
  /   12:13, 11. okt 2017
Jääbki rohkem verd Rootsi saatmiseks.
10:18-le  /   17:08, 11. okt 2017
Oled ilmselt jehoova tunnistaja.
?
???  /   10:17, 11. okt 2017
Siiski ei tohi eksida! Eks tänapäeval on köik korraldused kompuutril- arsti määrused ravimitest ja vereylekannetest ja muust, mida patsiendile määratakse. Oli korraldus kanda yle verd. Läks ja vöttis kylmikust verepaki. Miks ta ei vaadanud kelle nimi pakil on? Kas ei tee vahet mehenime ja naise nime vahel ja kas ei tee yldse nende vahel vahet? Ja arst kes määras on ka naljakas, miks ei konkreetselt rääkinud kellele ta määras? Ja arstid kes elustasid olid vist reanimatsiooni arstid, ega teadnud ehk midagi. Aga too arst kes andis luba uuesti verd ylekanda, miks ei vaadanud andmeid kompuutrilt ja haigusloost.? Sealt oleks näha olnud, et haigele ei olnud määratud vereylekannet!
Ja kui elustati, siis nähti ju et ta naine oli. Miks med.öde ei jahmatanud, et vale inimene oligi?
Arvata vöib, et too valvearst usaldas toda öde ja ei kontrollinud sellepärast, sest tema polnud määranud seda ylekannet, vist?! Ja yldse, ei oleks tohtinud verd enam yle kanda, kui patsiendil elustamise järel parem hakkas, vaid vaatama haiguslugu, diagnoosi ja arsti määratuid ravimeid ja protseduure. Oleks kohe ilmi tulnud, et vale patsient! Liiga labaselt tundub köik. Kyll kohus otsustab ja leebust ei saa olla. kysimuses on Eesti meditsiiniabi ja ka hoiatus , et sellist enam juhtuda ei saaks!
P
Peeter  /   10:44, 11. okt 2017
Kes on ilmeksimatu, visaku esimene kivi!
M
MMM  /   10:52, 11. okt 2017
Mis siin enam,inimest ju pole ja õde saab oma,,karistuse,,aga kas sellest piisab,arvan,et mitte.Inimelu lõppes ju eksimusest,et õde võttis vale veredoosi,kas ta eilugenud või ei mõistnud lugeda eesti keeles??Miks ma sellest kirjutan-väga lihtsal põhjusel.töötan ise haiglas ja tean ja näen,kui palju meie hulgas töötab inimesi,kes ei valda pea üldse eesti keelt ja rääkimata veel lugemisest.Paljud õed suhtlevad vaid vene keeles .Kappides,kuhu tuuakse tellitud veredoosid on varustatud vaid eesti keelse teatega.Kas õde võis eksida siin,keelega??Ilmselt võis ka nii olla,või oli äärmiselt väsinud,ka see võis olla--aga mõlemal juhul tehes oma tööd-pead olema äärmiselt ettevaatlik ,sest eksimus on tulemas kiiresti ja kahjuks pöördumatu.Haiglad võtavad tööle inimesi,kelle keeleoskus on väga madal,kahjuks.Palgad väikesed,eestlased ei tule,lähevad Soome ja mujale ja neil on omamoodi ju õigus.Millal paraneb süsteem-mitte nii pea.Haigekassa ei anna raha,riik ütleb,et kõik on aga korras,raha antakse aga samas seda ei ole haigekassal.
K
kroonik  /   11:46, 11. okt 2017
Arvan, et lihtsam on sellisel juhul kakskeelne info eksituste vältimiseks. Me võime uriseda keeleoskamatuse üle, aga see ju ei aita, ei pane eesti keelt õppima ega eestlaseid tagasi tulema. Ja inimesed kannatavad.
  /   12:15, 11. okt 2017
2 keelt ja 2x rohkem võimalusi eksimiseks, äkki võtaks kohe 4 keelt või rohkem?
L
lugeja  /   12:23, 11. okt 2017
Millest me räägime kui isegi eestikeelsesse kooli võetakse tööle õde, kes ei suuda lastega eesti keeles suhelda! Sellisest juhtumist rääkis hiljuti Martin Helme. Eestlased lasevad oma riigiköiel ikka väga lohiseda kui ollakse isegi lapsi valmis ohvriks tooma umbkeelsetele töötajatele. Peaasi et mingi Marusja saaks oma palga kätte???
T
to lugeja  /   22:57, 11. okt 2017
peaasi ei ole mitte Marusja palk, vaid meil lihtsalt ei ole õdesid. kahjuks peame leppima nendega kes meil on.
K
keeleküsimus  /   07:59, 12. okt 2017
Eriti meditsiinis on keeleküsimus järjest teravam - arstid (mõned) on veel eestlased, aga enamik madalamast personalist on juba venekeelsed. Sealjuures valdavalt väga puuduliku eesti keele oskusega. Kui patsient oma mure selgitamiseks vene keelt (piisavalt) ei oska, on tulemused kurvalt koomilised, vahel (nagu antud loos) ka fataalsed.
Isiklikult kogetud "naljad" sellest vallast:
* statsionaaris. süda oli paha, palusin oma nõrgas vene keeles (süda paha = serdtsu ploho) umbvenekeelselt õelt mingit rohtu selle vastu. Toodi VALIDOOLI.
* pärast sünnitust end räpasena tundes soovisin minna duši alla (= pod duš). Mulle toodi padi (poduška). Venelane ei käi duši all, tema VÕTAB dušši.
* venekeelselt apteekrilt palusin eesti keeles rohtu kõhulahtisuse vastu. Anti ja selgitati juurde, et mõjub juba veerand tunniga. ?!?! Ohtu aimates küsisin üle, kas ikka õiget rohtu pakub? Vabandused ette-taha - oleksin oma niigi lahtisele kõhule veel kõhulahtistit otsa võtnud.
I
Indrek2  /   10:16, 11. okt 2017
Selles pundis on kõige suurem kriminaal siiski kohtunik.
:
:D  /   10:08, 11. okt 2017
Suht mõttetu on kaebama hakata. Hiljem ei pruugi löögile saada. Kui oled juba halvas nimekirjas siis sinna sa ka jääd. Seda juba ei unustata.
L
Lamaja haige   /   09:37, 11. okt 2017
tänapäeval nn. sanitarid pesevad põrandaid, aknalaudu ja WC-id, ning samas pesevad sinu nägu... vahetavad sinu pesu... haavasidet ja kõik nende kätega, millega koristavad WC-d
Kas oristaja ei peaks olema eraldi töötaja, ei ole kasulik palgata firmasid ning lepingute
vaherahadega lepingu sõlmijate palkasid tõsta...
Koristaja tehku ikka oma tööd, sanitar oma tööd, õde oma tööd ja arst oma tööd, mitte
anda need alamale lülile !!!!
  /   10:21, 11. okt 2017
siis peab olema ikka mitu sanitari - üks näo jaoks, teine keha jaoks, kolmas tagmiku jaoks.
M
muig  /   14:49, 11. okt 2017
Just. Ja siis ikka nii, et ühe inimese jaoks üks sanitar,sest kui on teine objekt (või WC, või aknalaud), siis tuleks jälle uus sanitar , sest on uus tagumik,uus nägu või selg....
T
To,,lamaja haige,,  /   16:18, 11. okt 2017
Ma ei tea,millises haiglas teie küll lamate,kus sanitar peseb põrandaid,samas vahetab voodipesu ja peseb patsiente,wc-sid ja kõike seda,millest te siin ,,pasandate,,Ükski sanitar ei tegele juba aastaid haigetega,ei pese nad sinu nägu,ei vaheta pesu,ei pese haavu ega ei lähene nendele üldse.Selleks on haiglas vaid hooldaja,kes tegeleb ainult patsiendiga,sanitare pole tänapäeval juba ammu olemas.Kui te viibite kuskil hooldekodus,siis küsige sealt,miks sanitar teid tahab puhtaks küürida.Teie mälestus on vist sügavast nõuka ajast ja nii ongi.Tulge ikka tänapäeva ja uskuge,on ka teil palju kergem ja helgem olla.Te olete üks paha inimene,kes püüab siin haletsust tekitada enda vasty.Kasvage veelkord suureks!!
16:18-le  /   17:10, 11. okt 2017
Sa sünnitusmajas oled käinud ? Viimasel ajal?
  /   09:34, 11. okt 2017
Ja ega ainult õde pole süüdi ikka sinna kuulub arstide jõuk ka kes otsustavad mida teha kuidas ,õde ainult käsutäitja ja kui puuduvad teadmised ja koolitused siis ongi karjalauda süsteem.
E
elli,  /   09:18, 11. okt 2017
Eestis on ikka väga kehva koolituse tase,vötke öppust Soomest,kus koolitajad on oma eriala tipud.
S
Shaya Shiva  /   17:12, 11. okt 2017
Koolitajad on alati kuskil tipus, aga tööd tuleb ka teha.
L
lukksepp-günekoloog  /   20:04, 11. okt 2017
Just hiljuti oli jutt Soomest,kus töötas arst,kellel polnud arsti elukutsega mingit pistmist.
L
lõpetage see soometamine  /   23:41, 11. okt 2017
arst tegi kohaliku tuimestusega operatsiooni ja ei pidanud vajalikuks maski näo ette panna, tulemus infektsioon, hea et ellu jäin, esmaabis sama, õmblevad haavu ja pritsivad tatti peale, mõned kurvad juhtumid lehes, aga see on jäämäe veepealne osa
T
Tähelepanek  /   09:00, 11. okt 2017
Uroloogias on juba aastaid olukord väga halb.Arstid ja teised personalist on ülbed ja hoolimatud.Kunagi oli dr Pagi,kes jõhkralt ja ropult sõimas,kui patsiendile ei sobinud ravim,mis kutsus esile vappekülmavärinad. Hiljem oli haiguslugu kadunud,kui teisest haiglast seda otsiti.Patsiendi haiguslugu jäigi kadunuks. Kogu selle väntsutamise tulemus oli,et patsient ka suri väga rumalalt maohaavand lõhkes.
K
käib asja juurde  /   14:56, 11. okt 2017
Vappekülma tekitavad mõned ravimid tõesti. Eriti on saanud tunda seda värskeltsünnitanud.
J
juhtub ka seda ehk otsetee taevasse  /   08:58, 11. okt 2017
70+ statsionaari patsientide südameravimid vahetatakse üsteise vahel kogemata ära.
M
Meedik  /   08:47, 11. okt 2017
Pole kuulnud, et üheski osakonnas teostataks vereülekannet arstiga. Igal pool teeb seda õde üksi.
A
Aga  /   09:21, 11. okt 2017
Mida ütlevad eeskirjad? Või ongi nüüd nii, et kogu vastutus on väikese palga eest töötava meditsiiniõe peal? Kui nii, siis on kogu see süsteem kuritegelik.
H
Hall  /   12:44, 11. okt 2017
Aga nii ongi. Omal tuttav töötab samas ja selle inimesega oli koos. Neil on lihtsalt koormus selline et mingil ajal jookseb juhe kokku ja siis on kööga. Aga allkirju antakes hunnikutes mille eest tuleb vastutada. Kogu see systeem on täiesti pucis. Ja enne kui süsteem ei muutu ei muuta ka elu seal. Ise arvan et tehakse näidispoomine sest keegi peab ju maksma.
M
Meedikule  /   09:36, 11. okt 2017
Kui Sa oled tõepoolest meedik ja töötad õena ning teed vereülekandeid ilma arstiga koos eelnevalt bioloogilist proovi tegemata ja arstilt veresobivuse ( veri , mis on tellitud ja vereülekannet saava patsiendi veri ) proovi dokumendile allkirja ning pitsatit võtmata, siis rikud rämedalt reegleid ja ei tohiks üldse meedikuna töötada - mine koolitusele!
H
Hm  /   11:06, 11. okt 2017
Soomes paneb kanüüli ka arst. Eestis on see õe ülesanne.
K
Kuule,  /   11:58, 11. okt 2017
ära aja sit7a. Naine on med¨de. Teeb k6ikke, arsti allkirja ja loaga. Arst ei pea olema ilmtingimata k¨rval.
H
hm  /   12:32, 11. okt 2017
Eestist pärit õed jah, aga kas ka soomlased?
H
Hm-le  /   17:13, 11. okt 2017
Soomes teeb eriarsti tööd ka üldarst. Mitte keegi ei saa naljalt saatekirja nagu Eestis.
R
Raivo  /   21:30, 11. okt 2017
Ära aja jama, Soomes paneb kanüüli alati õde, olen ise olnud Soome haiglas mitu korda ja tean täpselt kuidas need asjad käivad, arst isegi ei puuduta tavaliselt haiget, vaid määrab diagnoosi sinu kirjelduste järgi.
A
appi  /   23:43, 11. okt 2017
ära ironiseeri
A
Arvaja  /   08:32, 11. okt 2017
Vereülekande eest vastutab ARST oma allkirja ja pitsatiga , lisaks teostab ARST koos õega vereülekande alguses bioloogilise sobivusproovi konkreetsele patsiendile. Kes mõjutas antud õde süüd enese peale võtma ja miks?
  /   09:28, 11. okt 2017
Ma pole küll näinud, et vereülekande juures oleks arst. Peale oppi intensiivravi palatis, kus pea kõigile vereülekannet tehti, toimetas sellega ikka õde
S
Sulle, kes Sa pole näinud  /   09:37, 11. okt 2017
Õde teebki vereülekande, kuid eelnevalt kontrollib arst ja tõestab oma allkirja ning pitsatiga tellitud vere sovivust konkreetsele patsiendile ja kontrollib bioloogilist proovi.
  /   11:47, 11. okt 2017
No mida sa targutad siin juba pikemat aega. ma pole öelnudki, et eelnevalt pole arst kõike vajalikku kontrollinud. Siin targad seletavad, et arst peab vereülekande juures olema. selle protseduuriga tegelevad õed, arstil ei jäägi siis muuks aega kui kõigi patsientide vereülekande juures peab seisma.
V
veel kord puust ja punaseks  /   12:47, 11. okt 2017
Arst on vereülekande alguse juures - bioloogiline proov!. Targutan juba pikemat aega, aga sina ikka aru ei saa?
  /   08:50, 12. okt 2017
Mine põrgusse
S
Soomes  /   09:30, 11. okt 2017
Teebki vereulekande arst, kontrollib et on oige veri, torkab noela veresoonde ja on kogu ulekande ajal patsiendi juures.
M
muig  /   14:58, 11. okt 2017
Neid on 5 miljonit, meid on üks miljon...
P
Patsient  /   08:18, 11. okt 2017
Õenduse tase on meil väga kehv. Vb palgad ei meelita tööd tegema? Ei tea. Olen PERHis kokku puutunud väga toredate õdedega kui ka sellistega, et mõistus ei võta miks neid siin hoitakse. Kui patsient ei meeldi võivad nad ta ka välja tõrjuda ja vastu mitte võtta sest neil pole aega. Lebasin haiglas ja intentsiivravi palati õde enne magama minetut ütles kõva häälega, et täna ei tohi teda keegi tüüdata ja kutsuda ning lahkus palatist. Positiivse kogemuse olen saanud vene keelt kõnelevate õdedega eestlased aga on suhteliselt kalgid tegelased seal. Mõni pärl välja arvata. Õendus lokkab täiega. Arstid seevastu on jätnud väga hea mulje nii inimlikus mõttes kui ka profesionaalses.
  /   09:29, 11. okt 2017
Miks ma su juttu küll ei usu?
P
Patsient  /   09:35, 11. okt 2017
Ei oska öelda.
R
Raivo  /   11:38, 11. okt 2017
Aga mina usun
  /   09:34, 11. okt 2017
Siis tuleks kähku patsientide poolne info kokku koondada, võimalik, et midagi on ka patsiendiesindusel juba olemas selles haiglas toimuva kohta. Asi on ikkagi eluohtlik kõigile, kes sinna haiglasse sattuda võivad.
09:34-le  /   14:59, 11. okt 2017
Ärge minge,surge kodus rahus.
  /   21:07, 11. okt 2017
Väga vähe tõenäoline, et mind sinna kunagi saatma hakatakse. Lähedal on paremaid haiglaid.