2
fotot

Facebookis liigub ringi 20. juunil tehtud pilt ühest Lätis asuvast Rimi poest, kus katki läinud kanamunast valguvad välja valged ussid.  

Õhtuleht uuris kanakasvatajalt ja raamatu „Fabergé munad. Igaühest võib saada kanakasvataja“ autorilt Piret Purru-Lemettilt, kuidas satuvad ussid muna sisse?

„See tähendab seda, et kanakasvataja pole umbes kolmkümmend aastat lindudel parasiiditõrjet teinud ja kanad elavad väga väikesel ja suletud territooriumil, mille pinnast pole aastaid vahetatud,“ selgitas tunnustatud kanakasvataja.

„Usside jõudmine munadesse on võimalik, kuid see eeldab täielikku hügieenipuudust kasvataja poolt. See on väga tõsine infektsioon ja ime, et sellise muna munenud lind üldse elus on.“

Purru-Lemetti kinnitas, et Eesti kodulinnukasvatajad teevad aastas kuni kaks korda lindudel siseparasiiditõrjet ning Eesti kanamunades usse olla ei tohiks. Ka ise ei ole Purru-Lemetti ühtegi ussiga muna käes hoidnud. „Kuulnud olen ja internetist olen pilti näinud,“ ütles ta. 

Postimees kirjutas 1913. aasta maikuus rubriigis „Seda ja teist“, et mitmel korral on juhtunud, et ussike kanamuna seest leitud on. „Hää, et seda nii harwa ette tuleb, muidu läheks meie inimestel isu ära mune süüa, 16. aastasajast saadik on 20 ussidega muna ette tulnud.“

Õhtuleht võttis kontakti ka Rimi Eesti Food ASiga, kontrollimaks, kas Eesti Rimides võiks olla Läti päritolu mune, kuid pole veel vastust saanud. 

Jaga artiklit

54 kommentaari

1
1488  /   18:43, 14. okt 2017
Kui muna on karbis katki võib porikärbes sinna siseneda? tagajärjed võivad olla taolised palju neid mune on 1-st munast ei tasuks katastroofi teha.
J
jaan  /   14:13, 14. okt 2017
Üleeile vihkasime Venemaad,eile Rõivast aga täna Läti mune.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis