(PantherMedia / Scanpix)

Kuigi šokolaadi söömise eest hoiatatakse, sest see ei pruugi tervisele kuigi kasulik olla, on teadlased ikka ja jälle tõestanud vastupidist.

Telegraph toob välja üheksa põhjust, miks šokolaadi oma tervise nimel süüa.

1. See on kasulik südamele ja vereringele. Just tume šokolaad hoiab veresoonte seinad tugevana ning pärsib valgete vereliblede kogunemise sinna.

2. See vähendab infarkti ohtu. Soome teadlased kinnitavad, et šokolaadisõpradest meestel on väiksem risk haigestuda infarkti võrreldes nendega, kes seda maiustust ei söö.

3. Selles on palju kehale kasulikke mineraale, näiteks tsinki, kaaliumi ja seleeni.

4. See aitab kolesterooli kontrolli all hoida. Šokolaadis sisalduv kakao alandab halva ning tõstab hea kolesterooli taset.

5. See kaitseb nahka päikese eest. Tumedas šokolaadis sisalduvad flavonoidid aitavad kaitsta nahka päikesepõletuse eest.

6. See aitab kehakaalu kontrolli all hoida. Neuroloog Will Clower õpetab, et kui enne söömist hoida 20 minutit suus väikest šokolaaditükki, siis keha mõtleb, et kõht on täis ja inimene sööb nii vähem. Ehk – ka üleliigseid kilosid koguneb nii vähem.

7. See on ajule hea. Šokolaad turgutab aju tööd ning tume šokolaad aitab isegi ajuvigastustel kiiremini taastuda.

 8. See teeb õnnelikuks. Šokolaad sisaldab fenüületüülamiini ehk ainet, mis soodustab armumise tunde sarnase oleku teket.

Jaga artiklit

1 kommentaar

E
eh  /   15:56, 8. nov 2017
oluline on süüa shokolaadi vähe, naised 30 g nädalas ja mehed 60 g, näitavd südame rütmihäire uuringud. Samas mittesöömine on südamele kõige halvem.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis